Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowy "chomik "
#1
Zwracam sie z prośbą do wszystkich użytkowników forum którzy posiadają zdjęcia i filmy z działalności forum i stowarzyszenia o ich udostępnienie do budowanej wielkiej galerii na chomikuj.pl.
Galeria zawierać będzie materiały od początku powstania forum ze wspólnych akcji i imprez.
Będą tam też materiały z wydarzeń w których braliśmy udział jako członkowie Grupy Łódź a nie byliśmy ich organizatorami jak zloty , szkolenia itp.
W jednym miejscu będzie można przeglądać materiały różnych autorów z konkretnego wydarzenia takie jak zdjęcia , filmiki , prezentacje.Dodatkowo będą tam zamieszczane gazetki eksploracyjne , instrukcje wykrywaczy (tylko na licencji free) oraz wzory druków np. do WKZ-tu.

Galeria jest w trakcie rozbudowy pod adresem :
http://chomikuj.pl/GrupaLodz

Jeśli ktoś ma konto na chomikuj pl to można też po dodaniu swoich galerii zachomikować cały folder do chomika stowarzyszenia.
[Obrazek: GrupaLodz.gif]

Info proszę na pw lub tel. 602-688-672
Odpowiedz
#2
Nasz chomiczek ładnie rośnie już ma ponad 16 tyś. plików i 80 GB !
Właśnie kończę dodawać do galerii zdjęcia i filmiki udostępnione przez kolegę Bombla.
Jest też dostępne najnowsze wydanie Gazety Odkrywczej którą redagują koledzy z wybrzeża .
Po rozwinięciu listy z lewej strony ekranu tam gdzie są nowe pliki wyświetla się przez kilka dni wykrzyknik.

Ponawiam też apel do pozostałych forumowiczów o udostępnianie plików swojego autorstwa z różnych akcji i imprez w których braliście udział.
Odpowiedz
#3
(01-03-2012, 00:31)resty napisał(a): 80 tys. GB !
No, trochę się chyba rozpędziłeś z tymi rozmiarami Big Grin
Ale wracając do jednej z wcześniejszych rozmów: co z duplikatem tych zdjęć na innym serwerze?
Chomikuj.pl to nie bank szwajcarski - może paść. Co wtedy?
Na centrumxp.pl mam dostęp do wirtualnego dysku. 25GB który mogę udostępnić każdemu, bo nic tam nie trzymam. po skompresowaniu twoich archiwów, myślę, że z powodzeniem można by tam umieścić kopie.
Odpowiedz
#4
czeski błąd (już poprawione)

Jeśli masz ochotę sie tym zająć to nie ma problemu.
Część fotek ponoć Kade trzyma na szajszbuku ale nie wiem jakie bo tej witryny unikam
Odpowiedz
#5
(01-03-2012, 10:03)resty napisał(a): Część fotek ponoć Kade trzyma na szajszbuku ale nie wiem jakie bo tej witryny unikam
Przemęcz się i zweryfikuj to, bo ja na pewno nie dam rady. A kiedy już wszystko sprawdzisz, będziesz wiedział co jest i gdzie.
Potem zaś - zajmiesz się kompresją plików, bo ty możesz je ściągnąć do siebie na dysk za darmo. Nie mam tyle kasy, ażeby zafundować sobie transfer na sumę 80 gigabajtów Confused
A wtedy pomyślimy nad przerzuceniem tego na mój dysk wirtualny.
Odpowiedz
#6
To tylko sprawa wpisania hasła i ssiesz ile wlezie - ale to do ustalenia na pw.- wystarczy dobry kontakt i dogadanie szczegółów.
Zabawa w kompresje też jest czasochłonna , nie mam kiedy zeskanowac wydawnictwa o którym kiedyś gadaliśmy a co tu mówić o takiej zabawie Wink
Dodając fotki do chomika przeciągam je do chomikboxa i już nie muszę przy tym siedzieć i pilnować - samo sie chomikuje.
Odpowiedz
#7
Resty, źle mnie zrozumiałeś. Podjąłeś się archiwizacji zdjęć, więc to twoja działka. Oferuję ci tylko miejsce na zdublowane pliki.
A jak się do tego zabierzesz, kiedy i czy w ogóle, to już twoja sprawa.
Co do skanów, zrobienie pdfu to bułka z masłem. Minuta roboty.
Ale przekopanie się z kompresją przez 80GB to już inna bajka. I sam nie myślę tego robić.
Odpowiedz
#8
Nie podjąłem sie archiwizacji ogólnie tylko prowadzenia galerii na chomiku a to jest różnica.
Archiwizacją teoretycznie zajmuje się Bartek( przynajmniej dokumentów) a realnie nikt się tym na powaznie nie zajął.
Ale skoro sprawi ci to trudność to nic nie poradze - ja też mam jakiś czas ograniczony.
Odpowiedz
#9
No, to czas już chyba dobry, abyś podniósł ten temat na najbliższym zebraniu. Bo to w sumie jest jakiś rodzaj dokumentacji działalności i zabezpieczenie tego powinno leżeć w waszym interesie.
Któregoś dnia będziesz chciał zajrzeć w te zdjęcia... a tu zonk.
ERROR 404 PAGE NOT FOUND
Odpowiedz
#10

W tej chwili już jest spory problem ze starymi zdjęciami z początków forum.
Ten nie może znaleźć , innemu padł dysk i sie pokasowały itp.

Na ta chwilę poza indywidualnymi archiwami zdjęcia są gromadzone przez Kadego na Fejsie, Gunshipa na galerii strony głównej i przeze mnie na chomiku .
Obecnie chomik jest największą naszą bazą jeśli chodzi o ilość materiału.
Jeśli ktoś chciałby jeszcze w innym miejscu archiwizować fotki to nie ma ku temu zastrzeżeń.
Odpowiedz
#11
W chomikowych rozmowach postanowiłem dodawać aktualne informacje z forum.
Na pierwszy ogień poszło info/cytat o prelekcji Sturvogla w muzeum piotrkowskim .
Odpowiedz
#12
Błąd z galerią już poprawiłem. Po przenosinach między serwerami zjadło jeden ogonek.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#13
Zastanawiam się, czy warto do chomika forumowego dodawać zdjęcia nie mające nic wspólnego ze stowarzyszeniem czy forum, tylko dla wspólnego mianownika - tematyki. Konwencja chomika forumowego teoretycznie z góry określać ma jego zawartość. Poza tym, chomik miał robić tylko za backup galerii...
Odpowiedz
#14
Ok, ja tak tylko sobie.... Angel coś tam dłubię.... w nosie Big Grin
Odpowiedz
#15
Resty zdjęcia wrzucone. Troche się nie zrozumieliśmy bo myślałem że chcesz fotki na Restybis.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości