Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlachta na ziemiach Łódzkich
#1
Czy nie dało by się zamieścić na forum nowego działu o szlachcie na naszych ziemiach ?

Chodzi o to by ludzie wrzucali tutaj swoje powiązania ze szlachtą. Każdy mógłby się pochwalić szlacheckim pochodzeniem ??
Można się pomęczyć i pozbierać herby szlacheckie szlachty z łódzkiego, Nazwiska i miejsce gdzie "kwaterowali" lub kwaterują do dziś.

Dział można by było podzielić na:
- Herby
- Dworki i Pałace
- Nasze powiązania ze szlachtą
- Nasze znaleziska związane ze szlachtą woj. Łódzkiego

Co wy na to ?
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
A ja proponuje dział "Walle zwiedza świat"... :lol: :lol: :lol: boshe...
Odpowiedz
#3
Szlachta na ziemiach Łódzkich ?? :closedeyes: , historycznie nie było nigdy nic takiego. Jak coś szlachta na ziemi Sieradzkiej i Łęczyckiej. Coś w podobnie jest już w necie http://www.szlachta.org/, a tu masz np; Szlacheckie i ziemiańskie groby na polskich cmentarzach http://www.szlachta.org/nagrob_spis.htm , jest kilka miejscowości z woj. Łódzkiego, jak np; Marzenin k/ Zduńskiej Woli, gdzie na cmentarzu jest sporo zachowanych nagrobków okolicznej szlachty :mrgreen:
Odpowiedz
#4
Hubalczyk napisał(a):Każdy mógłby się pochwalić szlacheckim pochodzeniem ??
Ja.......... Ja pierwszy.!!!!!!!!!!!
Jestem chłop z chłopa - portki i czopa.
Pozdrawiam
Leszek
ps.
przepraszam, ale nie wytrzymałem :-D :-D :lol: :lol:
Odpowiedz
#5
Jeśli chodzi o pochodzenie-to ja też...portki.. :-)

A poważnie-temat może być ciekawy. Patrząc ogólnie "szlachta" to przecież dworki szlacheckie, nagrobki na lokalnych cmentarzach, pamiątkowe płyty wmurowane w ściany kościołów, sięgając dalej grodziska stożkowe itp. Myślę, że temat nie jest wyczerpany (i nigdy nie będzie...) i wiele jest jeszcze do powiedzenia...ale chyba nie w Dziale Technicznym...
Odpowiedz
#6
Drodzy koledzy, jak słusznie zauważył kosmo ten wątek nijak się miał do "spraw technicznych". Przeniosłem go więc do działu, który wydaje mi się najodpowiedniejszy.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości