Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powoli forum upada:(((
#16
No tak ale takie forum powinno zrzeszać uczestników , skoro jesteśmy z jednego regionu. Piszecie ciągle o Grupie Łódź ale traktujecie ją jak zamknięte koło. Zero woli kogokolwiek by zrobić coś w tym kierunku. Podania, rozpatrzenia, okresy próbne.......????? Cicho, głucho!!!!!
Może admini by się wzięli i zorganizowali spotkanie. Ale nie w barze na piwie, ale w terenie na świeżym powietrzu i nie chodzi mi o kopanie ale zapoznanie zapaleńców z naszej okolicy. Ewentualnie testy, czy pokazy coś w tym stylu. Byłoby może ciekawie.
Tak tyle z mojej strony
#17
Kolego Limp nie myl pojęć.Forum to forum ogólnodostępne i dla każdego.Natomiast Stowarzyszenie Eksploracyjne Grupa Łódź przyjmuje po spełnieniu odpowiednich kryteriów.Oczywiście nie jesteśmy jakimś zamkniętym kręgiem do które nie można się zapisać.Wybacz jednak napisanie podania ,wypełnienie formularza i przejście okresu próbnego jest po to żeby nie znalazły się w nim tzw:czarne owce.Jak widać pare osób wstąpiło w nasze szeregi i nie sprawiło im to kłopotu.

Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
#18
Cześć.Limp83 dlaczego uważasz że Grupa Łódź to zamknięte koło ? Z własnego doświadczenia wiem że aby zostać jej członkiem wystarczy zrealizować tylko parę punktów które określa regulamin stowarzyszenia.A wypracowanie to nie jakiś wielostronicowy referat tylko krótka i zwięzła ( parę zdań ) odpowiedź na pytanie.Szczegóły znajdziesz w dziale AKTUALNOŚCI .
#19
Dobra nie czepiajcie się tylko tego. Tak mi się wyrwało. Czytałem po prostu kiedyś że trzeba mieć jakieś poparcie innego użytkownika forum i że to Grupa decyduje czy przyjąć czy nie.
Pzdr
#20
Aż tak demokratycznie u nas nie jest :-) . Jednak przede wszystkim potrzebna jest chęć dołączenia do stowarzyszenia. Wypełnienie paru papierków nie jest znów tak męczące. Jeśli nie znasz nikogo z SE-H ale jesteś aktywny na forum, to zawsze bierzemy to pod uwagę. Decyduje o tym Zarząd Stowarzyszenia. Na początek jesteś członkiem kandydatem. Jest to taki okres próbny. Po mniej więcej roku zarząd po konsultacjach z innymi "aktywistami" decyduje o przyjęciu kandydata na pełnoprawnego członka SE-H. Może też przedłużyć okres kandydacki. Wystarczy chcieć ;-) .
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
#21
Bardziej bym powiedział że większość ciekawych miejsc w naszym regionie została opisana i nazwał bym to nasyceniem? Nie ma już tego motoru większość jest już ciekawych miejsc i pięknych pod względem historii jest już opisana mam nadzieje że rozumiecie płęte . Co do szaty graficznej chodziło mi aby ją urozmaicić , patrze na ten punkt z tak że jak by była milsza dla zachęcała by ludzi.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#22
grandi87 napisał(a):mam nadzieje że rozumiecie płęte .
Aż za dobrzę Big Grin

Póki jest jeszcze gdzie łazić,
I coś wciąż gdzieś się kryje,
Póty pisać tu będziem,
Bo forum - w nas - żyje Wink
#23
Kolega Wolf twierdzi , że forum podupada. Co zrobił żeby nie podupadało. Jakie ciekawe tematy, co interesującego poruszył na naszym forum kolega. Łatwo można to sprawdzić w wyszukiwarce wpisując jako autora kolegę Wolfa. Ja zadałem sobie ten trud. Jestem głęboko poruszony i pełen podziwu dla kolegi. Co za rozległa wiedza, co za wspaniała znajomość poruszanych tematów. :padam:
Poraża, po prostu poraża.
Kolega Wolf pisze :

Wiesz ja nie mam tematów a które miałem to zamieszczałem na innym forum i dlatego tutaj nie zamieszczam ich drugi raz bo uzyskałem odpowiedzi...xD..ale jak tylko będe miał jakiś ciekawy temacik to podrzuce...=)

Te ciekawe tematy to on zamieścił gdzie indziej, tu nie będzie zamieszczał bo po co, dla półgłupków. Kolega Wolf na innym forum otrzymał odpowiedzi do ..xD, i tu mu też odpowiedzą to samo.
Widocznie tematy i pytania były na tak niebotycznym poziomie , że żadem półgłupek nie potrafił udzielić sensownej odpowiedzi.
Proszę kolegę Wolfa, by ujawnił nam na jakim forum pisze i pod jakim hasłem, chętnie zapoznamy się z tematami jakie tam poruszył.
I czekamy, czekamy niecierpliwie na ten ciekawy temacik !!!! Niech nas powali na kolana.
Zlitujcie się nad kolegą Wolfem, napiszcie na forum gdzie kopać i co gdzie wychodzi, a najlepiej to go tam zawieźcie, wtedy forum będzie dla niego ciekawe.

Leszek
Ps.
A administratorom forum chciałbym podziękować za ich bezinteresowny trud i pracę, włożoną w funkcjonowanie forum. Dziękuję !!!!!!!
#24
Witam Szanownych forumowiczów! Jak widać jestem tu nowy. Nie mam za sobą oszałamiającej liczby zamieszczonych tu postów. Przygodę z historią i eksploracją dopiero zaczynam. Na początek wnikliwie czytam posty moich starszych w wiedzy i stażu kolegów. I uczę się. Na tym i kilku innych forach. Obecny na tym forum jestem z racji miejsca urodzenia i zamieszkania (mały lokalny patriotyzm). Chociaż od 5 lat przebywam na emigracji zarobkowej, z wielkim zaciekawieniem zaglądam tutaj. Niektórzy twierdzą, że zacząłem od pretensji. Ja zgłosiłem tylko swoje zdanie. Byc może przesadzone. OK. Ale jak czytam post kolegi Leszka to mi "ręce i nogi opadają". Jest pełna zjadliwości i ironii. Tak nie można. Jeżeli nawet Kolega Wolf nie jest szczery to można mu to powiedzieć w sposób kulturalny. Pokazując klasę jaka powinna obowiązywać na tak dobrym forum. Atak to znięchęcacie innych (czyt. nowych), i obniżacie poziom całości. Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie.
#25
Drodzy koledzy, apeluję o rozwagę. Leszek pojechał trochę po bandzie ale ma też trochę racji. To forum przeżyło już parę osób narzekających, że nikt nie chce się z nimi bawić ;-) . Niestety chcieli się bawić tylko cudzym kosztem. Doprowadzali innych do furii i byli wielce z tego zadowoleni. Część przemyślała swoje postępowanie i są aktywnymi forumowiczami. Pozostali odeszli mieszać gdzie indziej. Jak widzę kolega LeonMP dopiero zaczyna swoją przygodę z eksploracją ale robi to prawidłowo. Nie płacze, że nikt nie chce mu pokazać miejscówek tylko jest aktywny w temacie sprzętu. Wszak to jest nasze narzędzie "pracy". Część z nas zaczynała swoją przygodę z wykrywką w czasach kiedy literatura tematu była trudno dostępna. Po prostu szliśmy w teren. Jeśli pogoda nie sprzyjała staraliśmy się usystematyzować swoją wiedzę. Tera mogę powiedzieć, że nie tylko znajdowanie a właśnie samo s z u k a n i e jest sensem naszego "fachu".
FORUM NIE UPADA, po prostu jest zima... :-)
Grandi, umiem czytać :-) , podobno ze zrozumieniem :-) ale zrozumienie twojego postu jest niemożliwe. Proszono cię już kilka razy, żebyś pisał po polsku ale to normalnie jak grochem o ścianę. Chłopie pisz poprawnie. Ułatwi to życie wielu czytającym twoje posty. Z góry dziękuję.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
#26
Kolego Leszek, na poczatku musisz znać nicki jakimi posługuje sie dana osoba żeby mówić o wypisywanych przez nią postach. Forum moim zdaniem to jest potrzebna rzecz tylko jeśli chodzi o identyfikacje przedmiotów, bo jak np. opisze sie miejscówke to możesz liczyć na wiele osób na tym terenie.
O wiele lepsza od forum jest rozmowa z ludźmi w realu.
A Ty kolego Leszek też nie masz ciekawych postów/tematów bo na pocżatku trzeba patrzeć na siebie a potem na innych, a na forach to ja juz nie pisze od dawna bo dużo z tego źródła już się nie dowiemy, najlepiej wziąc książke i ją poprostu przeczytac. A te posty które czytałes to są z początku mojej przygody z poszukiwaniami więc jak prawie każda osoba zadawałem głupie pytania.

Pozdr

Wolf
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
#27
Panowie, koniec z tymi kłótniami. Dyskusja przybiera coraz mniej przyjemną formę. Zaprzestańcie "wycieczek" osobistych i wzajemnego obrażania. Jeśli tak się nie stanie temat zostanie zamknięty a mogą się posypać także ostrzeżenia. Mam nadzieję, że się rozumiemy. "Podajcie" sobie ręce, bo inaczej :boxing:
Co złego to nie ja :cwaniak:
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
#28
Wolf napisał(a):Forum moim zdaniem to jest potrzebna rzecz tylko jeśli chodzi o identyfikacje przedmiotów, bo jak np. opisze sie miejscówke to możesz liczyć na wiele osób na tym terenie.
Kolega Wolf chyba nie do końca czuje charakter tego forum, traktując je ścisle "wykrywkowo-eksploracyjnie". Wystarczy spojrzeć na strukturę działów by zobaczyć, że forum ma charakter historyczny w dosyć szerokim znaczeniu. Być może nawet (nie sprawdzałem) tematów stricte "wykrywkowych" jest mniej niż historycznych "niewykrywkowych". Jeżeli traktować forum tylko jako pole do identyfikacji znalezisk to faktycznie może wydawać się ono nudne, kiedy ktoś tam dyskutuje o nagrobkach wojennych czy historii tramwajów w Łodzi. A poza tym mamy zimę...

Cytat:A Ty kolego Leszek też nie masz ciekawych postów/tematów bo na pocżatku trzeba patrzeć na siebie a potem na innych,
tu bym uważał co piszę. Można Leszkowi wytykać cięty język, ale nie brak ciekawych i świadczących o wiedzy wypowiedzi. Wystarczy sprawdzić. A potem można porównać z ...własnymi
Cytat:a na forach to ja juz nie pisze od dawna bo dużo z tego źródła już się nie dowiemy,
skoro się już wszystko wie to faktycznie szkoda czasu; dziwna deklaracja
Cytat:najlepiej wziąc książke i ją poprostu przeczytac.
pewnie, że warto i trzeba czytać, ale jeszce lepiej czytać i dyskutować o tym co się przeczytało...
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
#29
Wolf napisał(a):Kolego Leszek, na poczatku musisz znać nicki jakimi posługuje sie dana osoba żeby mówić o wypisywanych przez nią postach.
Dlatego chciałem go poznać i poczytać o czym pisałeś na innych forach,
Wolf napisał(a):Forum moim zdaniem to jest potrzebna rzecz tylko jeśli chodzi o identyfikacje przedmiotów, .....................................
O wiele lepsza od forum jest rozmowa z ludźmi w realu.
Identyfikować znalezione przedmioty też można na podstawie literatury nie potreba do tego forum, ale oczywiście na forum jest dużo łatwiej (tylko te odpowiedzi do ..xD.)
Z rozmową w realu masz całkowitą racje, tylko zbierz np. 10-20 ludzi i niech debatują nad Twoim znaleziskiem - realne ?
Wolf napisał(a):A Ty kolego Leszek też nie masz ciekawych postów/tematów bo na pocżatku trzeba patrzeć na siebie a potem na innych,..
i dlatego nie wydalam z siebie kategorycznych sądów, że forum upada i nie traktuje kolegów z forum jako półgłupków którzy nie mają nic do powiedzenia, a jak coś napiszą do wszystko jest do ....xD . Po prostu są tacy do wiedzą więcej niż ja. Jestem tu od niedawna i niewiele zrobiłem dla forum, uważam, że moja pozycja nie upoważnia mnie do wydawania sądów czy forum jest dobre czy złe. Na szczęście przynależność do forum nie jest obowiązkowa. Każdy może zabrać swoje zabawki i cześć.
Wolf napisał(a):a na forach to ja juz nie pisze od dawna bo dużo z tego źródła już się nie dowiemy, najlepiej wziąc książke i ją poprostu przeczytac.
To już nie wiem - nie piszesz bo nic się nie dowiesz, czy nie piszesz, bo uzyskujesz odpowiedzi do ....xD. To po co czytasz jak się nic nie dowiesz ?. Jakiś sie zrobiłem nie kumaty - czyta nie czyta, pisze nie pisze. To po co Ci forum !!!!!!
Wolf napisał(a):A te posty które czytałes to są z początku mojej przygody z poszukiwaniami więc jak prawie każda osoba zadawałem głupie pytania.
No to cieszę się że od maja 2008 od kiedy należysz do forum dojrzałeś i nie zadajesz już głupich pytań (a, mówią, żę nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi).
A kolegę Wolfa jeszcze raz proszę o podanie nicka i forum na którym pisał (może być na pryw), chętnie poczytam. No i prosimy o jakieś pomysły jak ratować forum, śmialo wal.
Pozdr.
Leszek
#30
Panowie wypełnia się 2 strona bezsensownych kłótni..............................
Zima jest troche "leniwą" porą roku więc może to, jest powodem naszego mniej wzmożonej aktywności... Smile A jeśli komuś się tutaj nie podoba zawsze są inne fora... (w mniemaniu niektórych osób lepsze) nikt nikogo nie trzyma na siłę :-)
POZDRAWIAM Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości