Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng)
#5
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.
Co do willi/pałacu z drewna róg Przędzalnianej i Łowickiej, to w życiu bym nie podejrzewał, że jest to tak ciekawy obiekt, który nie dość że sam popada w ruinę to mu jeszcze pomagają złomiarze i ludzie którzy nie mają czym palić w piecu. Można go jakoś wydatować?
Co do granic, mieszkam w kwadracie Milionowa-Tatrzańska-Przybyszewskiego-Łęczycka i właśnie tam na murach pojawia się napis "Szlezyng". Starsi ludzie też mówili raczej o tych granicach. Jako historyk amator zainteresowało mnie to bardzo. Po "przestudiowaniu" map odkryłem, że Szlezyng ciągnął się dalej właśnie do Zbaraskiej co się okazało (i Stanisławskiego). Jeszcze teraz mówiąc, że granica kończyła się na Zbaraskiej(i Stanisławskiego) nikt mi nie wierzy, dlatego chciałem to zweryfikować.
A co powiecie o szkole chyba podstawowej nr. 43 na ul. Skierniewickiej 3/5?
Jak jesteśmy przy Skierniewickiej to powiem taką ciekawostkę, że kręcili tam pierwszy odcinek "Stawki większej niż życie"
Jeszcze miałbym prośbę, może ma ktoś jakieś zdjęcia Szlezyngu, mogą być powojenne, lata PRL-u i umieściłby je w tym wątku. Ja przejrzałem albumy rodzinne i nic nie znalazłem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez Krzych58 - 06-01-2015, 17:14
RE: Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez Krzych58 - 08-01-2015, 18:35
RE: Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez annabrakol - 14-07-2015, 17:11
RE: Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez Jo91 - 11-03-2015, 17:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości