Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolenie od WKZ - dodatkowe pytania
#2
To będą moje prywatne oceny, zebrane na podstawie bywania tu i tam, czy rozmów z fachowcami. Osobiście, do WZK nie pofatygowałem się - zadowalając się nieco innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o - w pełni legalne - wykopki. Utrzymuję kontakt z moim muzeum i jeśli będą prace archeologiczne w terenie - przyłożę do tego zarówno szpadel, jak i wykrywacz. Spodziewam się, że tak na prawdę, to powinieneś porozmawiać bezpośrednio z WZK. Najlepiej jest sięgać wprost do źródeł.
Cytat:Czy w ogóle realne jest uzyskanie zezwolenia od leśników (udało się komuś ?) [oczywiście poza szczególnymi terenami, jak rezerwaty, wyłączone fragmenty lasu itp] ?
Owszem. Dwa razy. Ale reguły nie ma. I generalnie można sobie odpuścić dzwonienie po nadleśnictwach, bo od razu są na nie. Będziesz niszczył ściółkę leśną - skarb narodowy, bo na pewno będziesz orał las buldożerem :-o
Wypracowałem sobie metodę odwiedzania gajówek czy leśniczówek osobiście. Wstępnie, bez sprzętu - potem wracam tam albo nie. Częściej nie wracam Sad
Cytat:Czy każda wykopana pierdoła związana np. z pierwszą albo drugą wojną od razu podpada pod zabytek, czy też raczej należy kierować się definicją zabytku w ustawie (która niejako eliminuje stare, ale pospolite przedmioty) ?
Każda pierdoła starsza niż 55 lat - wg ustawy jest zabytkiem. Klasyfikacja wartości fantu to już osobna sprawa.
Cytat:
Cytat:niniejsze pozwolenie nie zwalnia od obowiązku posiadania zgody właściciela terenu na każdorazowe wejście i prowadzenie w/w poszukiwań, którą należy dostarczyć do WKZ[...]
I tu rodzą się dwa pytania:
Czy jeśli dostanę zgodę od właściciela terenu, muszę wysyłać ją za każdym razem kiedy mam zamiar odwiedzić dany teren, czy wystarczy ewentualnie dostarczyć raz (o ile właściciel wyrazi zgodę na długoterminowe prace) ?
A co jeśli np. spotkam rolnika orzącego pole i pozwoli mi się pokręcić, czy żebranie u niego o cyrograf i wysyłanie tego do WKZ nie byłoby już lekką przesadą ?
Zaznaczyłem ci część, w której sam sobie odpowiadasz na pytanie. Co do reszty - podejrzewam, że każda wizyta musi być podparta stosowną karmą dla biurokracji - stąd moje podkreślenie.
Cytat:
Cytat:na zakres prac ziemnych związanych z wydobyciem przedmiotu należy każdorazowo uzgodnić z właścicielem terenu, oraz należy niezwłocznie powiadomić WKZ
Czy kopanie saperką w ogóle podpada pod ten punkt, czy chodzi tu raczej o jakieś większe przedmioty i jakieś 'prace ziemne' z większym rozmachem ?
Każde wbicie w ziemię: czy to saperki, czy szpadla, czy łopatki ogrodowej - to prace ziemne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Pozwolenie od WKZ - dodatkowe pytania - przez Xanadu - 16-04-2011, 18:13
Re: Pozwolenie od WKZ - dodatkowe pytania - przez resty - 17-04-2011, 13:23
Re: Pozwolenie od WKZ - dodatkowe pytania - przez resty - 03-05-2011, 21:51
Re: Pozwolenie od WKZ - dodatkowe pytania - przez resty - 05-05-2011, 18:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości