Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zachowa Pan konserwator czujność i baczenie -o zmianie prawa
#37
Witaj.
Uważasz że do poszukiwań i wydobycia potrzebna będzie lub jak twierdzisz tylko zgoda właściciela terenu. Czyli nikt nie skontroluje jak i co wydobędzie.
Takie myślenie to krok do tego z czym kiedyś Razem walczyliśmy . Czyli cicha umowa z właścicielem terenu i amba .
Takie przypadki znamy oboje a teraz chcesz to prawnie usankcjonować.
Czy coś zrobiłem by takie przykłady jak brak zadbania o wydobyte wraki otrzymały właściwa opiekę, pewnie niewiele bo zamiast wysyłać pisemka wolałem rozmawiać z Tymi ludźmi i nie antagonizować środowiska .
Może to niewiele lub bardzo mało ale efekty będą widoczne za jakiś czas.
Staraliśmy się by zabezpieczyć sprzęt istniejący na pomnikach czy fortyfikacje ale nie palić za sobą mostów i efekty są już widoczne .
Podałeś przykład mojego przyjaciela z Tczewa który kupuje sprzęt i przywozi do Polski nawet ten co z niej wyjechał.. Nie łamie prawa .
Może życie nauczyło mnie być ostrożnym co do osób które zmieniły front bo jeśli kiedyś wyjechała Pantera i parę innych rzeczy to co po zmianie prawa potrzyma przed tym???
Widzisz tylko negatywne aspekty niektórych muzeów nie wspominasz o coraz lepszej kondycji i działaniach takich jednostek jak MOP w Kołobrzegu , MMW w Gdyni czy MPOW w Bydgoszczy nie wspominam tu o MBP przy CSWL w Poznaniu którego renoma jest znana nie tylko w Polsce.
Dobrze wiesz że nie wolno mi pisać co zrobiłem dla ochrony zabytków bo wielu sprawach nadal obowiązuje mnie przepisy.
Populizm to twierdzenie żeby zwrócić zabytki społeczeństwo czyli komu? Niekonsekwencją jest to że kto ma kasę wydobędzie , wyremontuje i jak będzie chciało opchnie gdzie się da , gdzie ty społeczeństwo i udostępnianie zabytków.
jestem przeciwny patologiom w Muzeach czy braku wiedzy u archeologów ale pisemka i chęć zmiany prawa w na takie które będzie wygodne dla Ciebie jakoś mojemu środowisko poszukiwaczy nie odpowiada .Wybraliśmy dialog i powolne wypracowywanie zmian by Państwo czyli społeczeństwo nie obudziło się z niczym.
pozdrawiam
Zbyszek
ps. sam wiesz ile % wydobytych przez prywatnych kolekcjonerów zabytków w Polsce można obejrzeć.
„Nie urodziliśmy się dla siebie, lecz dla naszej ojczyzny”


Wiadomości w tym wątku
Re: Zachowa Pan konserwator czujność i baczenie -o zmianie p - przez Zbigniew (TPS) - 24-07-2011, 19:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości