Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geocachingowcy pytanie do Was!
#12
Cytat:Aktualny błąd pomiaru możesz odczytać z ekranu urządzenia.

To taka funkcja mająca poprawić samopoczucie użytkownika, informująca o prawdopodobnym błędzie pomiaru. Zupełnie mnie rozbroił garminek, twierdząc kiedyś, że błąd wynosi 1100 m, a i tak było 5% szans na to, że jest jeszcze gorzej :lol: .

Cytat:
Cytat:quote="IRONRAT"](...)Teoretyczna dokładność 3 m, jest, hm teoretyczna. Najlepiej można się o tym przekonać zostawiając włączony odbiornik gps, np. na balkonie. Po kilku godzinach pokaże ci niezłą trasę spaceru. Ze względu na dużą czułość, jest to dobrze widoczne na odbiornikach opartych na chipie SiRF Star III. Chyba dlatego nowy Garmin Vista, czyli HCX dostał inne serduszko.
Wybacz Ironrat, ale Twoja wiedza w tym względzie jest mocno teoretyczna i nijak ma się do praktyki, techniki i rzeczywistości. Napisz może najpierw jakim GPSem posługujesz się na codzień lub chociaż jak i do czego używałeś tego HCx'a oraz z czym go porównałeś.

:lol: Miałem okazję testować większość z turystycznych odbiorników Gramina, jakie pojawiły się na rynku w ciągu oststanich lat. Z odbiorników tej firmy największym sentymentem darzę modele 155, ale i tak najbardziej podobał mi się Euronav RN6, ale to już inna bajka.

Cytat:Skoro już padła nazwa Vista HCx to akurat jej nowe serduszko ma być (i jest) konkurencyjne wobec SiRF Star III czyli... na postoju "pływa" dokładnie tak samo jak SiRF (albo lepiej). :lol: Tak zresztą ma każdy gps, który potrafi łapać sygnał z odbić. Ale coś za coś - skoro łapie z odbić to i nie gubi sygnału np w lesie czy wśród wysokiej miejskiej zabudowy.

:lol:
Tak dla niezorientowanych, o co chodzi z tym pływaniem/spacerami. Polecem <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=936">http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=936</a><!-- m -->

Gwoli ścisłości, to użyłem pewnego skrótu myślowego. A w w/w porównaniu ta kwestia nie jest poruszana. O czyłości odbiornika decyduje nie tylko chipset, ale i jego oprogramowanie oraz, w dużym stopniu, czułość anteny. Tak się akurat skałda, że 60CSX ma czulszą antenę od Visty, o innej konstrukcji. Gdyby anteny były inne, to wyniki tych testów byłyby zapewne odmienne.
W rzeczywistości i w praktyce liczy się czułość całego systemu. Najwyraźniej wiesz o czym piszesz, ale tak nie do końca. :baby:

Cytat:Uprzedzając kolejne teoretyczne wywody - ja nie tylko czytałem o Viście HCx - również z niej korzystałem (kolega nabył) gdyż rozważałem zakup. Porównywałem z własnym GPSmap 60 CS. I na razie zostanę przy dawnym sprzęcie na którego miejsce sprowadzę z USA jego kolejny model czyli 60 CSx. Jednak podkreślam, że na mojej "średniej" opinii o HCx'ie zaważyła bardziej jej ergonomia niż chipset.


Wybór na szczęście, jak na razie, pozostaje sprawą indywidualną. Ja wolę ergonomię HCXa, ale ważniejsze są dla mnie małe rozmiary i żywotność na jednym zestawie baterii. Gdybym chciał np. podłączyć zewnętrzną antenę, wybór padłby na 60CSX.


Cytat:Poza wszystkim - nikt biorąc dokładny pomiar nie oznacza go przez kilka godzin. Więc nawet tym tak-strasznie-pływającym-HCx'em można uzyskać dokładność bardzo dobrą.


Patrząc na to jak te odbiorniki pływają, każdy może ocenić, jak dokładne są to pomiary, również za pomoca "60". :mrgreen:

Cytat:Znam osobę, która oznacza tak ie stanowiska starym Garminem - GPS'em 12. Nie używa żadnych patentów poprawiających dokładność pomiaru i... oznaczenia jej uchodzą za bardzo dokładne.


Włączenie po prostu dodatkowej funkcji w odbiorniku trudno uznać za jakiś patent. O dokładności już było.

Ironrat
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Jagoda - 12-11-2007, 22:45
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez grandi87 - 15-11-2007, 10:32
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Jagoda - 15-11-2007, 13:00
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez archeo - 17-11-2007, 12:50
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez archeo - 17-11-2007, 13:16
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Gość - 18-11-2007, 12:24
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez archeo - 18-11-2007, 23:04
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez IRONRAT - 19-11-2007, 17:17
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Gość - 20-11-2007, 08:32
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Jagoda - 24-11-2007, 17:09
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Gość - 25-11-2007, 00:25
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez IRONRAT - 25-11-2007, 13:57
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Gość - 25-11-2007, 19:59
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez IRONRAT - 26-11-2007, 02:09
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Gość - 26-11-2007, 14:04
Re: Geocachingowcy pytanie do Was! - przez Jagoda - 26-11-2007, 14:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości