Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysły na renowacje cmentarzy pierwszowojennych
#1
Zgłosił się do mnie architekt - w imieniu firm Atlas i Varitex (spore pieniądze). Otóż te firmy chcą pomóc w renowacji cmentarzy z I wojny. Dają materiały budowlane, a nawet brygadę do pracy. Architekt gotów jest za darmo opracować projekty. Rozmawiał już z wojewódzkim konserwatorem zabytków, ten jest "za".
Ba - tylko co oni mogą zrobić? We wtorek idę na spotkanie z szefami firm. Poradźcie. Pełna rekonstrukcja cmentarza w Wiączyniu wg starych planów? Odbudowa Gadki Starej (napalili się na to)? Solidne ogrodzenie Wiączynia? Potrzebne by były stare plany, zdjęcia - a nie wiem, czy takowe są. W każdym razie jest deklaracja pomocy ze strony bardzo dużych firm. Im oczywiście chodzi też o reklamę, zwłaszcza w Rosji - ze względu na interesy i plany wejścia na rynki wschodnie. Na razie poprosiłem, żeby wstrzymali się z działaniem do września: trzeba przygotować coś naprawdę sensownego i nie pozwolić na spapranie jakiegoś cmentarza. Kto ma im podsunąć coś takiego, jeśli nie SEH?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pomysły na renowacje cmentarzy pierwszowojennych - przez stella - 20-03-2010, 10:54
Re: Sprzątanie w Poćwiardówce - przez Fidel - 20-03-2010, 15:07
Re: Sprzątanie w Poćwiardówce - przez Andyseb - 20-03-2010, 18:05
Re: Sprzątanie w Poćwiardówce - przez Domin - 20-03-2010, 23:00
Re: Sprzątanie w Poćwiardówce - przez Fidel - 21-03-2010, 08:12
Re: Sprzątanie w Poćwiardówce - przez stella - 21-03-2010, 10:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości