Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dla Szanownego cenzora
#5
Dzięki za wyjaśnienie.
Moim skromnym zdaniem, ta strona właśnie istnieje po to, żeby niejasne wątki  historii  przedstawiać w różnym świetle, a nie tuszować niewygodne czy politycznie niepoprawne sprawy. Ja osobiście jestem przeciwko cenzurze, o ile piszący nie używa wulgaryzmów czy podżega do nienawiści ( no i oczywiście nie obraża innych, co niestety czasami zdarza się na naszym forum. Sam kilka razy miałem ochotę więcej tu nie zaglądać, ale ciągnie wilka do lasu).
Dla mnie Twoje posty są ważne, bo ukazują inne spojrzenie na dany problem. Historia nie jest ani biała ani czarna.  Warto pisać o tych ciemnych plamach, chociaż to narusza nasze poczucie dumy narodowej czy interesów państwowych.  Np żołnierze wyklęci. Nie odejmuje im honoru, ale nie mieli prawa zabijać w imię swoich idei Polaków o innych poglądach. Dokładnie to było tak jak teraz - kibol kogoś zabije na ulicy bo miał szalik w innych kolorach i sędzia go skaże na 4 lata bo tamten go sprowokował ( przykład wymyślony, chociaż znam przypadek , ze pijany ochroniarz spowodował wypadek. zabił jedną osobę, drugą zrobił kaleką na całe życie. Dostał 8 lat, wyszedł po 4 za dobre sprawowanie).  
   Z drugiej strony admin odpowiada za treści przedstawiane na swojej stronie.  Każdy może go pociągnąć do odpowiedzialności za wpis nawet nie napisany przez niego.  A jak ktoś jest młody,  to się boi nawet niepoprawnych politycznie wypowiedzi. Żyjemy znów w czasach gdzie każdy boi się każdego. Sąsiad może złożyć donos obywatelski na drugiego bo ten bawił się wykrywaczem metali i policja wbrew konstytucji ma prawo dokonać przeszukania. A jak coś znajdą innego ,  ( np lewy program do dekodowania ) powiedzą, ze przygotowywałeś włamanie do jakiejś bazy danych. "Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf " - nie pamiętam już kto to powiedział.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 18-01-2020, 22:11
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 18-01-2020, 22:29
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Unono - 19-01-2020, 17:48
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 19-01-2020, 21:28
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Unono - 20-01-2020, 10:56
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 20-01-2020, 17:27
RE: Dla Szanownego cenzora - przez limp83 - 20-01-2020, 18:25
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 20-01-2020, 20:06
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Gladius55 - 20-01-2020, 20:09
RE: Dla Szanownego cenzora - przez Unono - 20-01-2020, 20:58
RE: Dla Szanownego cenzora - przez halskir - 20-01-2020, 22:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości