Gratuluje dobrego samopoczucia bo np.:
- średni błąd na mapie „Spezialkarte von Sundpreusen” zwanej „Mapą Prus Południowych” Gilly’go wynosi : dla szerokości geograficznej +-0,741 km, średni błąd położenia geograficznego od +-1,404 do +-4,187 km (Tadeusz Lankameer Mapa J.C. Textojra pod tytułem „Nowe Prusy Wschodnie z lat 1795-1800”)
Teraz o mapie którą ty się zajmujesz :
- średni błąd na mapie „Topograficzna karta Królestwa Polskiego” w arkuszach I wydania dla szerokości geograficznej wynosi +-0,310 km, a dla długości geograficznej +-0,680 km, a średni błąd położenia na mapie wynosi +-0,747 km. (Stanisław Pietkiewicz „Studia nad dokładnością dawnych map ziem Polskich)
Średni błąd położenia geograficznego dla drugiego wydania wynosi +-0,690 km, różnica ta może wynikać z braku poprawki na kurczliwość papieru.
Bogusław Krassowski w „Topograficzna karta Królestwa Polskiego (1822-1843)”Biblioteka Narodowa 1978, porównał mapę „Topograficzna karta…” z mapami WIG. Dla 70 pomiarów na 10 arkuszach średni błąd położenia na mapie w porównaniu z WIG wynosi 1,7%.
Podobno stosując nowe algorytmy transformacji osiągnięto dokładność w punktach przecięcia siatki kartograficznej poniżej 100m, a dla punktów sytuacyjnych 500m.
To co robisz jest oczywiście bardzo ciekawe i pouczające. Daje wgląd w historie danego terenu, ale nie nazywajmy tego nakładaniem map – mówię to w sensie kartograficznym. Opracowanie jakie tworzysz jest dla GPS nieprzydatne (wywód wyżej) . To by było na tyle.
Pozdrawiam
L
ps.
A najlepiej gdyby wypowiedział się kartograf lub geodeta.
- średni błąd na mapie „Spezialkarte von Sundpreusen” zwanej „Mapą Prus Południowych” Gilly’go wynosi : dla szerokości geograficznej +-0,741 km, średni błąd położenia geograficznego od +-1,404 do +-4,187 km (Tadeusz Lankameer Mapa J.C. Textojra pod tytułem „Nowe Prusy Wschodnie z lat 1795-1800”)
Teraz o mapie którą ty się zajmujesz :
- średni błąd na mapie „Topograficzna karta Królestwa Polskiego” w arkuszach I wydania dla szerokości geograficznej wynosi +-0,310 km, a dla długości geograficznej +-0,680 km, a średni błąd położenia na mapie wynosi +-0,747 km. (Stanisław Pietkiewicz „Studia nad dokładnością dawnych map ziem Polskich)
Średni błąd położenia geograficznego dla drugiego wydania wynosi +-0,690 km, różnica ta może wynikać z braku poprawki na kurczliwość papieru.
Bogusław Krassowski w „Topograficzna karta Królestwa Polskiego (1822-1843)”Biblioteka Narodowa 1978, porównał mapę „Topograficzna karta…” z mapami WIG. Dla 70 pomiarów na 10 arkuszach średni błąd położenia na mapie w porównaniu z WIG wynosi 1,7%.
Podobno stosując nowe algorytmy transformacji osiągnięto dokładność w punktach przecięcia siatki kartograficznej poniżej 100m, a dla punktów sytuacyjnych 500m.
To co robisz jest oczywiście bardzo ciekawe i pouczające. Daje wgląd w historie danego terenu, ale nie nazywajmy tego nakładaniem map – mówię to w sensie kartograficznym. Opracowanie jakie tworzysz jest dla GPS nieprzydatne (wywód wyżej) . To by było na tyle.
Pozdrawiam
L
ps.
A najlepiej gdyby wypowiedział się kartograf lub geodeta.