Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng)
#1
Witam.
Chciałbym dowiedzieć się w miarę możliwości wszystkiego o tym osiedlu, osadzie. Informacji wszelkich jest dość mało albo źle szukam więc postanowiłem prosić o pomoc. Oto czego się dowiedziałem Szlezyng to trzecia łódzka osada założona w 1828 roku przez tkaczy lnu ze śląska, ale też Czech, Saksonii, Nadrenii i innych krajów niemieckich. Granice osady, później osiedla wytyczają cztery ulice: Milionowa, Tatrzańska, Zbaraska i Łęczycka. Proszę o weryfikację tych informacji, Bardzo zależy mi na określeniu dokładnych granic, żebym wiedział w jakim rejonie działać. Bardzo proszę o pomoc, każda informacja jest dla mnie na wagę złota. Dalsze pytania będę mógł zadawać po dokładnym ustaleniu granic, ale jeżeli te granice wytyczyłem dobrze to chciałbym wiedzieć wszystko o fabryce stojącej na ul. Milionowej 55 w Łodzi gdzie teraz znajduje się Ordom, o fabryce stojącej róg Rydza-Śmigłego a Przybyszewskiego koło stacji benzynowej Shela, o małej fabryczce na przeciwko kościoła św. Anny na ul. Rydza-Śmigłego tam ponoć kiedyś robili musztardę.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez Krzych58 - 06-01-2015, 17:14
RE: Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez annabrakol - 14-07-2015, 17:11
RE: Łódzka osada Ślązaki (Szlezyng) - przez Jo91 - 11-03-2015, 17:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości