Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję informacji, map. Rawka - Skierniewice
#1
Witam, od jakiegoś czasu interesuję się historią mojego regionu. Mieszkam w Skierniewicach i blisko mam nad rzekę Rawkę gdzie toczyły się działania wojenne.
Szukam informacji na ten temat, wiem o bitwie nad bzurą 1914-1915. W ubiegłym sezonie często bywałem w tym rejonie i szukałem znalezisk związanych z WWI oraz WWII. Szukam szczególnie map regionu Skierniewice - Rawka. Jeśli są zainteresowani mogę dodać wszystkie mapy jakie do tej pory znalazłem, oraz zdjęcia. Najbardziej chciał bym poznać linię okopów w okolicach wsi Samice oraz mniej więcej dowiedzieć się czegoś o tym rejonie w czasach wojennych. Nie jestem specjalistą, raczej hobbystą dlatego zdecydowałem się prosić o pomoc na forum, a to akurat jest "Łódzkie" więc po części z "mojego terenu" Wink
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info na temat Smile Jeśli pomyliłem dział, proszę administrację o przeniesienie tematu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Poszukuję informacji, map. Rawka - Skierniewice - przez sonnny - 08-02-2014, 01:25
RE: Poszukuję informacji, map. Rawka - Skierniewice - przez Jagoda - 08-02-2014, 16:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości