Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olechów stacja kolejowa-obiekty z czasów wojny
#1
Witam po dłuższej nieobecności

Dziś fot reportaż z wycieczki po Olechowie podczas wojny Litzmannstadt Verschiebebahnhof , uchwyciłem w obiektywie telefonu te obiekty które były wybudowane przez Niemców w latach 1940-1942 r. Rękami łódzkich żydów z getta , Polaków , Rosjan i Angielskich lotników. Największy dworzec kolejowy w europie został zbudowany według planu Otto przez dyrekcję kolei rzeszy w Poznaniu Reichsbahndirektion Posen. Większość torów położonych podczas wojny zostało wyprodukowano w zakładach Thysen i Hayingen w 1942 roku. Niemcy wybudowali również pobliską odlewnie betonu. Jeśli ktoś ma jakieś informacje , śmiało prosze pisać

[Obrazek: dsc0036nd.th.jpg]

Budynek , przypuszczam że kotłownia , do 1989 r przy budynku stała lokomotywa która robiła za kocioł , na froncie był napis z nazwą stacji.

[Obrazek: dsc0082wb.th.jpg]

Jakiś stary budynek , w czasach komunistycznych posterunek policji (raczej milicji. Milicji Obywatelskiej) X.

[Obrazek: dsc0095dw.th.jpg]

Pod resztkami farby widać jakieś stare niemieckie napisy

[Obrazek: dsc0092fg.th.jpg]

W środku

[Obrazek: dsc0090ks.th.jpg]

Wejście od drugiej strony , przedwojenna przedsionka

[Obrazek: dsc0102hg.th.jpg]

Schron SRL przy komendzie

Korytarz długi na około 50 m
za na końcu korytarza było takie same pomieszczenie jak w przedsionku i drugi korytarz też długi na 50 m.
Fotki znajdziecie na
http://www.bastion.website.pl/g/ls_ol.htm


Ktoś wie co to za obiekty przypominają podstawę flaka bo posiadają śruby u góry na dole właz a z boku drabinkę , przy torach znalazłem takie dwa , w lasku znalazłem wykopane jeszcze takie 4

[Obrazek: dsc0113vt.th.jpg][Obrazek: dsc0111sy.th.jpg]


Wieża Ciśnień

Jedna z trzech tego typu zbudowanych zbudowanych przez Dyrekcję Kolei Rzeszy w Poznaniu. Posiadała płaskodenny żelbetowy zbiornik o pojemności 500 m3.

Nad wejściem widoczny orzeł

[Obrazek: dsc0123sw.th.jpg]

[Obrazek: dsc0126hpi.th.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Olechów stacja kolejowa-obiekty z czasów wojny - przez grandi87 - 09-06-2012, 22:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości