Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja w Koluszkach 18.11.2011.
#5
Moje wrażenia po Konferencji:
1. Zdecydowanie najlepsza edycja od 5 lat. Publika niezbyt liczna (około 60 osób) ale wyraźnie zainteresowana tematem. Wreszcie nie było przymusowego spędu tłumów znudzonej młodzieży szkolnej, było zaledwie kilkoro licealistów lubiących miejscową historię.
2. Występ zespołu KG Band połączony z prezentacją multimedialną i "Żelaznym Orłem" - :padam: Niesamowita mieszanka zrobiła zapewne wrażenie na wszystkich. Dla mnie rewelacja.
3. W przerwie możliwość obejrzenia zdjęć archiwalnych związanych z Operacją oraz fotosy z później puszczanego filmu - fotografie bardzo ciekawe, szkoda tylko, że zaledwie kilkanaście. W holu kina stół szwedzki: pierożki i barszcz palce lizać, przekąski i słodycze, kawa, herbata. Przerwa trwała około pół godziny, więc można było zamienić kilka słów z innymi pasjonatami. Oczywiście pojawili się reporterzy TVP Łódź.
4. Przemówienie Stelli - jak zawsze pierwsza klasa. Z przyjemnością słuchałem co M... ( nie wiem czy mogę ujawniać imię ;-) ) udało się zdziałać w minionym roku. Wielki szacun. Nie wiedziałem, że o Stelli Rosjanie piszą wiersze :-D . Pomysł z biegiem pamięci wokół gałkowskiego lasu popieram i postaram pomóc w jego realizacji.
Pani z Mrogi - rzeczowo i ciekawie opowiadała o współpracy naszej organizacji z siostrzaną w Verdun.
Przedstawiciel Koluszek opisywał postępy w tworzeniu szlaków turystycznych na terenie własnej i ościennych gmin - jak zwykle dowiedziałem się, co prawdopodobnie zostanie zrobione. Bez rewelacji - tempo wolne, a od remontu ogrodzenia na cmentarzu w lesie niewiele ( czytaj nic) się zmieniło.
5. Pokaz multimedialny Andrzeja z Żelaznego - super. Wiele zdjęć archiwalnych cmentarza na Gadce, rewelacyjne wizualizacje pomnika, duża garść historii. Czekam na zamieszczenie prezentacji na stronie grupy. Film promujący Żelaznego widziałem już w zeszłym roku, ale jego nowa wersja jest jeszcze lepsza. Polecam zobaczyć.
6. Rekonstruktorzy 14 pułku syberyjskiego zrobili furorę. W dowcipny sposób opisali umundurowanie i wyposażenie żołnierza rosyjskiego rozbierając przy okazji modeli do gimnastiorek. Pomysł przedni.
7. Film- ciekawy pomysł, szkoda tylko,że taki króciutki. Można zobaczyć.

Ogólnie Konferencję uważam za udaną i czekam z niecierpliwością na przyszłoroczną.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Konferencja w Koluszkach 18.11.2011. - przez Domin - 13-11-2011, 18:04
Re: Konferencja w Koluszkach 18.11.2011. - przez resty - 14-11-2011, 00:49
Re: Konferencja w Koluszkach 18.11.2011. - przez resty - 19-11-2011, 00:14
Re: Konferencja w Koluszkach 18.11.2011. - przez Domin - 19-11-2011, 16:20
Re: Konferencja w Koluszkach 18.11.2011. - przez resty - 19-11-2011, 18:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości