Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zachowa Pan konserwator czujność i baczenie -o zmianie prawa
#6
Witam
Cytat:Muzea utrzymują się z dobrej woli sponsorów a tu nagle wykup zabytków. :mrgreen:
Nieprawda. Muzea państwowe i samorządowe utrzymują się ze środków budżetowych. Muzea prywatne zaś ze środków ich właścicieli.
Cytat:Przyznaję, że na ogół wszelkie informacje, jakie trafiały do mnie o p. Lewandowskim - sukcesywnie zniechęcały mnie do niego...
Proszę nie wierzyć w obiegowe opinie noszące wszelkie znamiona czarnego PR-u. Jeśli chce Pan mieć dokładne wiadomości to zawsze najlepiej szukać ich bezpośrednio u źródła - w tym wypadku u mnie.
Cytat:Xanadu czy aby nie jest to tylko zbieżność nazwisk???
Bo chodzi tu o dwie różne osoby, stojące po różnych stronach barykady.
W żadnym wypadku. Jest tylko jeden prawnik z Warszawy o imieniu i nazwisku Piotr Lewandowski, który chce działać na rzecz środowiska poszukiwawczego!
Bynajmniej nie jestem wrogiem poszukiwaczy, czy kolekcjonerów, jak to niektórzy próbują przedstawiać. Jestem jednak zdecydowanym przeciwnikiem złodziei i paserów oraz handlarzy dla niepoznaki nazywających się kolekcjonerami, których mottem życiowym jest: Szybka forsa i śmierć frajerom!
Oczywiście to żadna hańba handlować starociami. W końcu działa prawo popytu i podaży, ale niektórym wyraźnie pomyliły się pojęcia.
Nie ma nic gorszego niż fałsz, obłuda i cynizm.
Cytat:sformułowane i postawione: konkretne tezy i założenia, pod którymi chętnie podpisałbym się "rencami i nogami", zwłaszcza przy części legalizacji poszukiwań osób fizycznych.
Takie właśnie było założenie tych uwag. Zwięźle, krótko i na temat.
Cytat:Teraz więc - jeśli takie wnioski mogły by dojść do głosu, zostać zatwierdzone prawnie? Mój Boże... Jestem za! Jak najjaśniejsza cholera - ZA! :wypas:
Muzeum Eksploracji zgłosiło obszerne uwagi do dokumentu pokonferencyjnego. Między innymi i one były przedmiotem interpelacji poselskiej pana posła Grzegorza Karpińskiego (z PO) - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/INTop/2...enDocument.
Mało tego, w dniu 6 czerwca 2011 r. wystosowaliśmy ułożony - w podobnym duchu co dokument pokonferencyjny - apel do Prezesa Rady Ministrów pana Donalda Tuska (do wiadomości wszystkich "świętych").
Nasza placówka będzie tutaj niezłomna.
Liczymy na poparcie braci poszukiwawczej! Tak tej zorganizowanej w stowarzyszeniach, jak i tej niezrzeszonej.
Uważam, że naszym atutem jest nie tylko wieloletnie doświadczenie badawcze, ale wiedza prawnicza w obszarze ochrony zabytków.
Działania obliczone na zmianę prawa muszą być konsekwentne i celowe, a nie doraźne. Dlatego uważam, że mamy nie tylko prawo walczyć o zmiany, ale i całkiem realne szanse.
Oczywiście czas pokaże co się uda, ale powtórzę: liczymy na wsparcie.
Pozdrawiam
Piotr Lewandowski

Muzeum Eksploracji
62-081 Przeźmierowo
ul. Składowa 40A
REGON: 301305590, NIP: 7773146086
e-mail: <!-- e --><a href="mailto:muzeum_eksploracji@wp.pl">muzeum_eksploracji@wp.pl</a><!-- e -->


Wiadomości w tym wątku
Re: Zachowa Pan konserwator czujność i baczenie -o zmianie p - przez Muzeum Eksploracji - 07-06-2011, 21:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości