Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak czegoś NIE WYKOPAĆ - prośba o porady :)
#1
Witam wszystkich.
Na początku naświetlę problem. Kilka hektarów "fajnej" ziemi. Po środku zrujnowany dworek. Właściciel ZAPRASZA do szukania. Sytuacja wręcz wymarzona. Tylko deptać i szukać. Ale jest jeden haczyk. Może dla niektórych nie wielki, ale dla mnie jak na razie nie do obejścia w sensowny sposób. Właściciel terenu jest trochę "walnięty". I to właśnie na punkcie poszukiwań. Niestety, jego nie interesuje to co mnie. Chłop chce koniecznie wykopać pociski od działka p-lot, które podobno stało tam w 45 roku. Z jego opowieści, wynika, że w dworku stacjonowało jakieś dowództwo niemieckie, a w krzaczorach stało sobie działko z obsługą. I jak niemiaszki zaczęli zwiewać, to pociski od tego działka, w skrzynkach zakopali na jego terenie. Szacowny właściciel nie jest raczej terrorystą i nie taki jest cel jego poszukiwań. Ale podobno boi się, aby nie trafić na nie w trakcie prac polowych. Nie trafił na nie przez ponad 40 lat ale nadal ich szuka. Nawet przy pomocy KOPARKI!!! Jest to jak widać jego "szaleństwo".
Nie da się przy nim pochodzić swobodnie, bo siedzi nad głową i wszędzie węszy za "swoimi" pociskami. Każdy sygnał wykrywacza to dla niego sygnał do kopania. Wyrywa mi wtedy saperkę z ręki i ryje jak kret. Ponieważ ja akurat poszukuję tylko monet, sporo sygnałów pomijam z doświadczenia. On nie pomija żadnego. Ciężko mu przetłumaczyć, że jego obrączka, zarówno jak moja saperka też dają sygnały i to bardzo mocne :lol: . Podpowiedzcie, jak człowiekowi wyperswadować, żeby za mną nie latał :zly: Bo wyjaśnienie mu typu: "Jak Pan usłyszy duże BUM, to znaczy, że znalazłem" nic nie daje :-( Sytuacja z jednej strony jest śmieszna a z drugiej tragiczna.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jak czegoś NIE WYKOPAĆ - prośba o porady :) - przez Vaderian - 16-06-2011, 15:50
Re: Jak czegoś NIE WYKOPAĆ - prośba o porady :) - przez resty - 16-06-2011, 23:55
Re: Jak czegoś NIE WYKOPAĆ - prośba o porady :) - przez resty - 20-09-2011, 15:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości