Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CmentarzoPark przy Felsztynie , w miescie Lodzi...
#1
Witam Was wszystkich.
Ostatnio pokutowalem po znajomych katach w okolicach klimatycznej ulicy Sebastiana Felsztynskiego (1480-1544),kompozytora i teoretyka muzyki (fajne co ? ) Dla przedwojennej ulicy Wiznera alias Cegliny? Wiedzialem ,ze Stella zajety jest ,,zdawaniem matury'' Smile , wiec Mu nie marudzilem. Ulica jak ulica, przeze mnie zawsze kochana , bo ma klimacik nieprzecietny. Lepszy , niz inna moja ukochana z Balut ul.Popiela (przed WWII ul.Popielata).Zaliczylem protoplastke mojej szkoly SP nr 42 i IX TPD przy Wiznera 25. Spytalem ostatniego kloszarda tej ulicy ,,Grosika'' o nowoutworzony Park przy Pieknej ( z jakiej racji ?) . Mowi - nie chodz tam. Tam straszy. Stella mowi,ze na cmentarzu w Galkowku(moim) NIE STRASZY, A TU MA STRASZYC??? Zebralo mi sie na odwage, bo kiedys na tym ,,ewangeliku'' spedzilem 2h z dwoma truposzami w trumnach tak, ,,za kare''. Wzialem sie garsc i poszedlem. Nie sam , z kumplem Zbyszkiem F. z naszej-klasy. To co zobaczylismy spowodowalo, ze ,,wlos sie nam zjezyl'' na ... he,he lysych glowach. Stella, tam rzeczywiscie straszy.Niby zwloki ekshumowane w 83 r , groby przeniesione na ul.Sopocka i zrobiono parczek dla maluczkich. A tam straszy!!! Mialo byc lapidarium z pozostalosci! A tam nagrobki poustawialy sie w ,,magiczny krag''. Mialo emanowac dobrymi fluidami, a tam straszy.Nagrobki poprzewracane! Czesc kolejna wala sie w krzakach dookola - od Rejtana po al.Politechniki, a kto wie - moze i przy przedwojennej ul.Fijalkowskiej (Rozyckiego) ,gdzie kiedys cmentarz sie konczyl - u brzegow Jasienia? W lapidarium???
A jest tam taka piekna sciana czerwonoceglana, w ktora moznaby zatopic te zabytkowe nagrobki tyle tylko,ze nie mial kto pomyslec. Kto zatwierdzil to ,,lapidarium'' ? Pan Wojtek Szygendowski ??? Browaru Anstadta czy remizy przy Sienkiewicza tez nie upilnowal! I co Koledzy na to ? Jest jakis sposob, by zrobic tam , w tej nedznej dzielnicy lapidarium, zabytek z prawdziwego zdarzenia? Bo obecnie to to nawet nie godzi sie zapalic jakas swieczke. Nie godzi sie. Stella blagam Cie . Wymysl cos Michale, pliiiiz.Jestescie Panstwo na miejscu.
Pozdrawiam juz z nie mniej zaniedbanego Kalisza.Ide walczyc o moje rzezby z kaplicy Zolnierskiej przy Nazarecie - rozbebeszone przez sluzby KZ(sic!). :chop: .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
CmentarzoPark przy Felsztynie , w miescie Lodzi... - przez ok333 - 21-04-2008, 16:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości