Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Davida Gilly'ego
#1
Witam
Podrzucam link do map Davida Gille'ego - Karte von Sudpreussen.

http://opac.bncf.firenze.sbn.it/opac/con...1=keywords

Niestety mapki można wyłącznie przeglądać, chyba że ktoś zna sposoby na pobranie tego ze strony.

Pozdrówka
Torp
Odpowiedz
#2
Wielkie dzięki, bo szukałem tej mapki :padam: Które tam jeszcze mapki tyczą się naszego regionu, są takie w miarę dokładne, oprócz tej ? Bo nie mogę się połapać Confuseduchy:
Odpowiedz
#3
Otworzyłem sobie dowolną inną i bez kłopotu zapisałem ją na dysk jako jpg klikając na niej PPM i wybierając: Zapisz obraz jako...
Btw... "Karte von Sudpreussen" - gdzie wy to tam widzicie?
Przewertowałem wszystkie 6 stron i nie znalazłem...
Odpowiedz
#4
16 pozycja, Special Karte von Suedpreussen : mit Allergro̎sster Erlaubniss aus der Ko̎niglichen grossen topographischen Vermessungs-Karte, unter Mitwu̎rkung des Directors Langner / reducirt und herausgegeben vom Geheimen Ober Bau-Rath Gilly ; die Post-Course und Hauptstrassen sind gezeichnet vom ersten General Post Amst Registrator Matthias, 1802-1803 ; gestochen von Carl Ja̎ttnig ; Paulus Schmidt sculp - Simon Schropp u. Comp.
Odpowiedz
#5
Jarek napisał(a):16 pozycja, Special Karte von Suedpreussen
Zapraszam więc na ucztę dla oka Wink
Godzinka pracy w Photoshopie, ale warta zachodu.
Po mapkę naszego regionu poskładaną elegancko w całość - zapraszam do folderu w moim chomiku.
Z racji chęci utrzymania możliwie najwyższej jakości, plik waży 4,40MB - zatem udostępniam go na swój koszt.
Bierzcie i widokami się cieszcie Smile
Odpowiedz
#6
No właśnie o coś takiego mi chodziło.
Dzięki Xanadu. :wypas:
A może teraz wrzucić te mapy na serwer Superstefana?
Tak przy okazji -nadal poszukuję map KuK, KdWR lub rosyjskich z drugiej połowy XIXw z okolic Wielunia ?

Pozdrowienia
Odpowiedz
#7
Dodałem jeszcze zbliżenie naszych okolic w rozmiarze oryginalnym.
Mapka wisi na pierwszej pozycji.
Zapraszam do pobierania.
Link do folderu jest w poprzednim poście Smile
Odpowiedz
#8
Dla odświeżenia. Złożyłem tę mapę w całość - gdyby kogoś interesowało.
http://chomikuj.pl/XanTyp/Dokumenty*2c+d...Stare+mapy

Wyłapałem błąd w bibliotece florenckiej, gdzie można sobie kawałki tej mapy oglądać, zgłosiłem via Facebook i odpowiedzieli, w dosłownie kilka minut, a nie dalej jak po pół godzinie już było naprawione.

Zatem porwałem się z motyką na tę gigantyczną mapę w pełnej skali przybliżenia 100% i robię masowe zrzuty ekranów, aby połączyć to wszystko w jeden plik Angry
O ile nie zabraknie mi cierpliwości, to za jakiś tydzień będę dysponował kompletem... tydzień, jak dobrze pójdzie, bo przerobienie kilkuset ekranów potrafi solidnie dobić i zniechęcenie ogarnia na samą myśl. Ale zaparłem się i mam nadzieję, że dotrwam do końca Smile
Odpowiedz
#9
No nie wiem jak ty czasem dysponujesz ........ ale po co wyważac otwarte drzwi Smile
Tutaj znajdziesz wszystkie arkusze.

http://bcul.lib.uni.lodz.pl/dlibra?actio...anguage=pl

Pozdrawiam
torp
Odpowiedz
#10
No to tak... to nadal jest podróż w okienku, a chciałem mieć całość na żądanie Smile
I jest tam jedna tylko mapa z trzynastu. Póki co, mam już cztery całe i w pełnej skali.
Odpowiedz
#11
Arkusze są wszystkie, łącznie z legendą i okładką - trzeba tylko użyć wyszukiwarki.

A pobrać plik można wybierając opcję Pokaż treść. Następnie po załadowaniu mapy do przeglądarki trzeba kliknąć w mapę prawym przyciskiem myszy - opcja Zapisz obrazek jako.

Poza tym jest tam jeszcze jedna ciekawa mapa
Carte von West-Gallizien : welche auf allerhöchsten Befehl Seiner Kaiserlich Oesterreic... - to dla koleżanek i kolegów, którzy interesują sie terenami położonymi na wschód od Łodzi - bodajże za Pilicą.

Mam nadzieję, że się przyda.
Darz Dół
torp
Odpowiedz
#12
Faktycznie, można to zapisać, ale wolę jednak swoje Big Grin
Raz, że kolorystyka ładniejsza, a dwa, że mimo wszystko mam to w jeszcze wyższej rozdzielczości.
Wiem, oportunizm ze mnie wyłazi, ale co począć Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości