Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okopy na Lublinku
#16
Albo umówimy się na weekend i zrobimy fotorelacje lub jakiś filmik .
Odpowiedz
#17
Panowie nie ekscytujcie się tak tymi okopami,pozostały ich ledwo kilknaście metrów,reszta została zasypana przez "tubylców" chwastami i innymi śmieciami.
w okopach tych,a było ich dobre kilkadziesiąt metrów za "młodego" bawił się tam mój ojciec.
Z jego opowiadań i opowiadań sąsiada już nie żyjącego dowiedziałem się że okopy te były wykonane po koniec wojny i miały służyć obronie torów kolejowych.
Okopy owe znajdują się pomiędzy ulicą Spartańską a torami kolejowymi,mniej więcej 200 m od ulicy zamiejskiej jadąc w stronę retkini w niewielkich zaroślach.
Odpowiedz
#18
I jak był ktoś,oglądał te okopy?
chyba nikt...pewnie sam się muszę wybrać i porobić jakieś foty na zachętę...
Odpowiedz
#19
Okopy i duże zagłębienia w terenie znajdują się tylko na terenie lasu . Tak się składa, że jestem tam prawie codziennie na spacerze. Na pewno można znaleźć trochę łusek i resztki po bombach.
Reszta terenu jest w tej chwili zarośnięta wysoką trawą i odkryta. Spotkałem tam pana który ma swoją ziemię. Z tego co mnie pokazał jest to około 1,5 ha i wyraża zgodę na przeszukanie tego terenu. Pokazał mnie gdzie stały zabudowania przed wojną i gdzie Niemcy pobudowali magazyny a pod koniec wojny zniszczyli je. Obecnie jest ten teren zarośnięty chwastami.
Ktoś tam kopie na dziko nie są zasypywane dołki wiec wnioskuję, że nie jest to ktoś z naszych.
Chętnym na zwiedzenie terenu służę swoim towarzystwem.
Odpowiedz
#20
Mówimy chyba o zupełnie innych okopach,te o których ja mówię są przy samych torach,a gdzie konkretnie są te drugie?
Odpowiedz
#21
Nie będzie prościej jeśli się umówicie i skonfrontujecie lokalizacje? Smile
Odpowiedz
#22
Te drugie są na terenie lasu. Przy torach nie ma nigdzie śladu okopów.Znam teren na długosci 4 km. Zapraszam na spotkanie każdy termin jest dla mnie dobry jestem emerytem.
Odpowiedz
#23
Chwilowo mam mało czasu na wypady w teren,ale jutro wracając z roboty postaram się wpaść nad tory i pstryknąć kilka fotek. Może po niedzieli będę miał chwilkę na mały konkretniejszy rekonesans i wtedy ewentualnie mogli byśmy się umówić i wymienić lokalizacjami okopów.
Tymczasem "moich" okopów możecie poszukać nad torami w miejscach zaznaczonych strzałkami na mapce.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#24
Loopess, prawdopodobnie "Twoje" okopy są tak zaśmiecone, że jeśli jeszcze coś tam zostało to pewnie wymieszane z pulltabami, puszkami, sreberkami, polmosami i innymi pierdołami. W ogóle to trzeba wziąć poprawkę i uwzględnić jakieś 50m od najbliższych zabudowań na "pas śmieci cywilizacyjnych".

Ciekawią mnie te drugie okopy w lesie, hm.
...
Odpowiedz
#25
Owszem,śmietnik jest tam całkiem konkretny,większość okopów,a było ich tam sporo,jest kompletnie zasypana do poziomu gruntu. Mnie też interesują te drugie okopy,ale kolega który zna ich konkretną lokalizację musi nam ją przyżyć
Odpowiedz
#26
    Witam.

Trochę odgrzebię temat. Na Lublinku przy lotnisku zaczeło sie karczowanie lasu i trochę odkryło okopów. Z Lidara wynika, że były tam stanowiska przeciwlotnicze, ale w necie wszyscy tylko piszą o tych Flakach od strony komendy.

Czy szanowne grono coś więcej wie na ten temat?

Pozdrawiam Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#27
Chyba to własnie są pozostałości po stanowiskach polowych OPL , znawca nie jestem ale układ by pasował.
Klika podobnych można zauważyć na fotkach lotniczych z 1942roku.
Odpowiedz
#28
Niestety rozczaruję was. To są pozostałości po stojankach lotniczych dla samolotów a nie stanowiska obrony przeciwlotniczej.
Nastula sorry ale nie widziałem w życiu tak chaotycznie rozstawionej artylerii przeciwlotniczej Wink

Na tym wycinku pięknie widać cały układ stojanek wraz z drogami kołowania. Stojanki sądząc po rozmiarze, także na maszyny dwusilnikowe.

   
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#29
przecież nie pisałem że jestem pewny swego Smile teraz już wiem, widziałem te fotki lotnicze ale ich nie skojarzyłem z samolotami.
Odpowiedz
#30
Nikt nikomu pistoletem tutaj nie grozi Big Grin
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości