Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja Wiączyń
#1
W dzisiejszej Wyborczej tj w jej łódzkiej części na str. 5 jest tekst Pana Michała Jagiełły o naszej akcji. Gwoli sprostowania kosa spalinowa był zapewniona przez naszego forumowicza-Hefajstosa za co po stokroś mu się należą podziękowania! Gdyby nie to narzedzie mielibyśmy o wiele więcej roboty.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
Chwała Hefajstosowi i sorry za pomyłkę - nie o wszystkim dało się porozmawiać w tych chaszczach. Walentin z Moskwy przysłał pełne nazwy pułków wymienionych na płytach grobowych. Może z czasem żołnierze doczekają nowych, solidnych i z przypomnieniem tych nazw. Czyż nie pięknie brzmi np. „87 Pułk Piechoty Jego Najjaśniejszej Wysokości Następcy Tronu Cesarzewicza Aleksieja Nikołajewcza”...
Odpowiedz
#3
żona moja niedowierza że byłem obecy, bo nie ma ani słowa o GO Zgierz ;-) , fajnie że zostaliśmy zauważeni i że nasza praca kogoś interesuje. Jestem pewien że kolejne akcje odbywać się będa w jeszcze liczniejszym gronie.
Sac
Odpowiedz
#4
Mamy podziękowania od władz Chabarowska i z muzeum w Krasnojarsku. 6-go w Krasnojarsku będzie wielka konferencja „Wkład Polaków w rozwój Syberii” (no pewnie, carat zadbał, żeby naszych tam nie zabrakło...). Walentyna Bondariowa, zastępca dyrektora muzeum, wygłosi referat o łódzkiej bitwie, cmentarzach i akcji w Wiączyniu. Wysłałem zdjęcia. Teza referatu będzie taka, że w podzięce trzeba zacząć porządkować cmentarze polskie w Krasnojarsku. Ponieważ takie hasło rzuci muzeum, a więc oficjalna urzędowa i rządowa instytucja, Rosjanie zaczną to robić.
Chabarowsk:
Proszę przekazać podziękowania od moich rodaków wszystkim Polakom o dobrych sercach, którzy znaleźli czas, żeby dokonać tego bezinteresownego i szlachetnego dzieła.
Aleksander Gorbunow,
sekretarz prasowy urzędu miasta (merii) Chabarowska
Krasnojarsk:
To wspaniały czyn. Dzięki wam za pamięć i trud... Niech Bóg da wam, tak dobrym ludziom, dużo zdrowia i sił. Na konferencji opowiem o was i waszej pięknej działalności.
Walentyna Bondariowa,
wicedyrektor Muzeum Krajowego
Krasnojarsk
Odpowiedz
#5
A tu jeszcze EI coś o nas skreślił oto link <!-- m --><a class="postlink" href="http://egazeta.express.lodz.pl/?kalendarzRok=2006&kalendarzMiesiac=10&kalendarzDzien=07">http://egazeta.express.lodz.pl/?kalenda ... rzDzien=07</a><!-- m -->
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości