Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgierski obóz włoskich jeńców wojennych
#1
Wykopałem informację że wzdłuż obecnej ulicy Iglastej, niedaleko charakterystycznej willi fabrykanta Brodacza, od roku 1943 mieścił się obóz włoskich jeńców wojennych.
Podobno w niektórych miejscach widać jeszcze kawałki dawnego betonowego muru obozowego.
GO "Zgierz" - wiecie coś o tym? To chyba Chełmy?

Pozdrawiam

Gunship
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
nic nie wiem, będę szperał, a na marginesie .... czytałeś co pisałem o szkole żandarmerii ? wiesz coś o tym. Ja wiem tylko że była i gdzie była ale nic więcej. Brak znajomości języka niemieckiego daje się we znaki eh .... mój młodzieniec jest w zerówce i zachęcam go do nauki :-) będzie mi kiedyć tłumaczył teksty hehhehehe :-)

ps .: bawiłem się tam jako dzieciak, i pamiętam że są tam (były?) elementy ogrodzenia - ale przypominam też sobie tabliczki iż jest to teren wojskowy - fotografowanie zabronine ale może o czymś innym mówimy a i jeszcze tak sobie patrzę na wstawione przez Ciebie fotki lotnicze i wiesz co ? nie widać na nich zabudowań w tym rejonie - pola i las ... chyba że może w samym lesie
pozdrawiam sac
[/scroll]
Odpowiedz
#3
Gun ty wykopałeś?? :->
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Wodzu - obijało mi się coś o uszy że wspominałeś o tym obozie, ale to wyskoczyło apropos mojej rozmowy z pewnym jegomościem. Przepraszam jeżeli powieliłem to co ty.

Sac - odnośnie w/w szkoły żandarmerii wysłałem zapytanie do owego "jegomościa" który ma sprawdzić w swoich archiwach czy dysponuje jakimiś notatkami na ten temat.

Już rozmawiałem z tym człowiekiem. Masz info na priv.

Pozdrawiam
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Jak mi dzisiaj opowiadal Dziadek Franek :-D - jakis oboz dla Wlochow -zwolennikow Badoglio znajdowal sie we filli Schaiblera w Lodzi przy ul.Kilinskiego . Nie wiem , w ktorym miejscu . Bede musial Franiowi rozwiazac jezyk :-D . A kim byl gen.Badoglio :?:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pietro_Badoglio">http://pl.wikipedia.org/wiki/Pietro_Badoglio</a><!-- m -->

Pozdrawiam

ok333
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości