Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasobniki na amunicje do 152,4 mm Bofors
#1
Znalazłem coś takiego ciekawego Smile

[Obrazek: cossq5.th.jpg]

Długo zastanawiałem się co to mogło być ale nie doszedłem do żadnych konkretnych wniosków.
Kiedyś coś podobnego widziałem na zdjęciu przedstawiającym baterię Nb.Wf 15cm - leżało obok wyrzutni.
Widział ktoś z was coś podobnego?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
widze ładne zdjęcie z Helu.poznaje ten las ;-) :-P a co to jest moze...kurde brakuje mi slowa "opakowania" lub "tuby" :-D po pociskach artyleryjskich a właśnie zasobniki po pociskach artyleryjskich choć wątpie jak Ty na to nei wpadłeś.
Odpowiedz
#3
Hehe Smile Ktoś na bezczela z dnia na dzień wytargał wszystko na wierzch. W czwartek o 16 było zakopane w piątek o 13 wszystko już wybałuszone na wierzch.
No środek nie wskazuje jednoznacznie żeby to były jakieś "opakowania".
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
a z ciekawosci sam byles na tym wypadzie czy z jakas ekipa??bo moj brat ryl chyba w tym samym lesie,osobiscie tam nie bylem ale poznalem las z jego zdjec,faktycznie możliwe ze od nebla sa te "tuby"-jak je nazwałem to tak mało poetycko brzmi :-D
Odpowiedz
#5
Robiłem inwentaryzację szlaku wąskotorówki.
W Helu bywam co roku Wink
No ale mam nadzieję że twój brat takiej trzody po sobie nie zostawia w lesie Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Niewiem ale o niczym takim nei mowil on jezdzi ze stowarzyszenia kopaczy z bydgoszczy w 100% legalnie kopali sobie z cala ekipa na terenie jednostki:-) Jak masz jeszcze jakies foty to mi na prv przeslijSmile
Odpowiedz
#7
No ładnie... obgadują mnie za plecami.. i to własny brat. Smile

Moim zdaniem są to ropierdzielone pociski do nebelwerfera. Poszukam gdzieś foto i pokarzę jak wyglądały w całości.

Natomist jeśli chodzi o Hel to niestety takie widoki są nader częste w tamtejszym krajobrazie.
Własnie wróciłem z Helu i niestety nic się nie zmieniło, dziura goni niezasypaną dziurę.

Jak ściągne od kumpla fotki to podeślę pare kwiatków.

Pozdrawiam
Sturmvogel

ps. a dołki zawsze zasypuje, choćby miały kolosalne rozmiary...

[ Dodano: 4 Styczeń 2007, 09:12 ]
Witam

Jak obiecałem kilka fotek z Helu - co prawda z 2004 roku ale niech to będzie galeria która pokaże w przyszłości (kiedy dodam fotki z 2006) że nic się nie zmienia.

Zatem...

[Obrazek: h046tc3.jpg]

Bardzo częte znalezisko w Helskich lasach... ludzie zostawiają niewypały pod drzewami w żaden sposób nie zabezpieczając terenu a tym bardziej nie zgłaszając sprawy do saperów... to ostatnia fotografia tego pocisku gdyż został zabrany przez wojsko (niestety pocisk mógł stanowić duże zagrożenie gdyż posiadał utrącony aluminiowy zapalnik typu klAZ23 - są dość czułe na bodźce zewnętrzne)

[Obrazek: h045ln2.jpg]

Kolejny przykład bałaganu w lesie - niemiecki piecyk zwany potocznie kozą lub kanonką. Ktoś wykopał i zostawił ...

[Obrazek: h044yt3.jpg]

Kolejne znalezisko... pojemnik na nabój do armaty 88mm Flak 18/36... Jak widać nieco pognieciony i z WKŁADEM Smile
To również zabrali saperzy, a muszę przyznać że w środku był nabój z łuską mosiężną więc jak odkryłem dekielek tego pojemnika to mało co się nie popłakałem że jest w takim stanie... błysnęły synatury niemieckiej zbrojeniówki - dobra i staranna przewojena produkcja... ehhh rozmarzyłem się Smile

[Obrazek: h043jx1.jpg]

Tu chyba nie trzeba wyjaśniać... dodam że to nie MP 40 a MP38...

[Obrazek: h042ns7.jpg]
[Obrazek: h041cd4.jpg]

A to trafienia kolegi z Torunia... Nic dodac nic ująć.


Zatem pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy i obiecuję że niedługo podeślę fotki z ostatniej wyprawy..

Sturmvogel
Odpowiedz
#8
He he - jak zwykle gratuluje choć foty widziałem ze dwa lata temu ;-)

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#9
Nie jestem przekonany ze to co na fotce pozała Gun to nebel, mój ziomejk znalazł coś takiego

Pozdr MJ


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
Witam

To co znalazł twój znajomek to faktycznie nebel ale 150mm i to nie kompletny (na moje oko ale mogę sie mylić).

Natomist jeśli chodzi o foto Gun'a to moim zdaniem są to fragmenty pocisków do Nebelwerferów większych kalibrów (konkretnie tuleje z silnikami i ładunkiem miotającym) - ale jak zwykle nie dam sobię głowy uciiąć Smile

Podsyłam fotki różnych typów pocisków do Nebelwerferów.

Pozdrawiam
Sturmvogel

[Obrazek: neb1ne4.jpg]

[Obrazek: neb2cx9.jpg]

[Obrazek: neb3df3.jpg]

[Obrazek: neb4cz2.jpg]

[ Dodano: 28 Czerwiec 2007, 10:58 ]
Witam

Pozwolę sobię odświerzyć ten temat.
Będąc ostatnio na Helu miałem okazję obejrzeć takowe "tuby" w lesie. Mniej więcej obrazek wyglądal tak jak ten ze zdjęcia Guna.

Obejrzałem i załapałem w czym rzecz.
To w żadnym wypadku nie jest nebel wszelakiej maści.

Są to zasobniki na polskie pociski artyleryjskie kalibru 152,4 mm od morskich armat Boforsa. Żałowałem że wszystkie które oglądałem były w agonalnym stanie, bo z pewnościa zachował bym sobię sztukę lub dwie na pamiątkę.

Także myśłę że trzeba by zmienić nazwę postu, gdyż zagadka została rozwikłana :-D

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#11
Ludzie to maja farta takiego visa trafić albo mp38.......ja też bym chciał
a wykopek można położyć na pałce i podziwiać czy mogą wpaść niebiescy (może kiedyś też znajde Smile Smile Smile Smile Smile )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości