Przeglądając stare szpargały znalazłem coś, co pewnie zaciekawi kinomaniaków
:
GŁOS ROBOTNICZY – czwartek 21 lutego 1980 roku, nr41 (10949) , rok XXXVI, cena 1 złoty, strona 8 :
INFORMATOR ŁÓDZKI: …..
„ KINA PREMIEROWE
BAŁTYK (Narutowicza 20) — „Gorączka sobotniej nocy" od lat 12 (am.) — 10, 12.15, 15, 17.15, 19.30
IWANOWO (Limanowskiego 200) — „Afera „Concorde" od lat 15 (wł.) — 10, 14.30, 17; „Legenda o miłości" b.o. (radz.) - 12.15. FILM PRZEDPREMIEROWY „Fedora" od lat 18 (am.-RFN) — 19 30;
POLONIA (Piotrkowska 67) — „Zemsta różowej pantery’ od lat 12 (ang.) — 10, 1215, 15, 17.15 19 30
PRZEDWIOŚNIE (Żeromskiego 76) - „Rój" od lat 12 (am.) — 10 12.15, 15, 17.15, 19.30.
WŁÓKNIARZ (Próchnika 16) — „Zemsta różowej pantery" od lat 12 (ang.) — 10, 12.15, 15, 17.15. FILM PRZEDPREMIEROWY „Violetta i Francois" od lat 18 (franc.) — 19.30
WOLNOŚĆ (Przybyszewskiego 16) — „Król Cyganów'' od lat 18 (am.) — 10, 12.15, 15, 17.15, 19,30.
WISŁA (Tuwima 1) — „Szansa" od lat 18 (pol.) — 10, 12.15, 15, 17.15, 19.30.
ZACHĘTA (Zgierska 26) — „Szkarłatny pirat" od lat 15 (am.) — 10 12.15, 15 „Imperium namiętności" od lat 18 (jap.) — 17.15, 19.30.
KINA STUDYJNE I SPECJALNE
STUDIO (Lumumby 7/9) — „Wyspa złoczyńców" b.o. (pol.) — 15.30. „Odrażający, brudni, źli" od lat 18 (wł.) — 17.15, 19.30.
STYLOWY (Kilińskiego 123) — „Konwój" od lat 15 (am.) — 15.30. 17.30, 19.30.
KINA KATEGORII I
DKM (Nawrót 27) — „Oni walczyli za Ojczyznę" od lat 12 (radz.) — 16 19.
GDYNIA (Tuwima 2) — „Lokator" od lat 18 (franc.) — 9.30, 12, 17. „Nikt nie rodzi się żołnierzem" od lat 15 (radz.) — 14.30, 19.30.
HALKA (Krawiecka 3/5) — seanse zamknięte.
MŁODA GWARDIA (Zielona 2) — „Milczący wspólnik" od lat 18 (kanad.) — 10, 12.15, 14.30, 16.45, 19.
MUZA (Pabianicka 173) — „Straceńcy" od lat 18 (am.) — 16; „Droga daleka przed nami" od lat 15 (pol.) - 19
1 MAJA (Kilińskiego 176) — „Pirat" b.o (meks.) — 15; MARATON FILMOWY z filmem „Fedora" (RFN-am.) — 17.
POKÓJ (Kazimierza 6) — „Złoto dla zuchwałych" b.o. (jug.) - 15 30; „Lot nad kukułczym gniazdem" od lat 18 (am ) — 19.
POPULARNE (Ogrodowa 18) — „Młody Frankenstein" od lat 15 (am.) - 15 45, 18.
ROMA (Rzgowska 84) — „Mandingo" od lat 18 (wł.-am.) - 10 12.30, 15; „Gwiazdy poranne" od lat 15 (pol.) — 17.30 19.30.
STOKI (Giewont 28) — „Wściekły'' od lat 18 (pol.) — 16, 19.
ŚWIT (Bałucki Rynek 5) — „Morze w ogniu" b.o. (radz.) - 14; „Klincz" od lat 15 (pol.) — 16, 19.
TATRY (Sienkiewicza 40) — „Ofiara namiętności" od lat 18 (hiszp.) — 11, 19. „Tak tu cicho o zmierzchu" od lat 12 (radz.) — 13; Bajka — „Miś u króla ptaków" — 16. 17.
KINA KATEGORII II
ENERGETYK (al Politechniki 17) — nieczynne.
OKA (Tuwima 34) — „Niech żyją duchy" b.o. (czeski) — 13.30; „Nie taki zły" od lat 15 (franc ) — 8.30, 11, 16, 19.
PIONIER (Franciszkańska 31) - „Czarny korsarz" od lat 15 (wł.) — 16, 19.
REKORD (Rzgowska 2) — „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" od lat 15 (pol. ) — 14 „Orkiestra Klubu Samotnych Serc sierż. Peppera" od lat 12 (am.) – 16, 19
SOJUSZ (Płatowcowa 6) — „Dubler" od lat 12 (franc.) — 16.
KINA KATEGORII III
POLESIE (Fornalskiej 37) — „Godzilla kontra Gigan" b.o. (jap.) - 16; „Policja dziękuje" od lat 18 (wł.) — 19
GŁOWNO
RACJONALIZATOR (kat. III) —„Kiedy dojrzewa Jagoda" od lat 12 (jug.) — 16.
KONSTANTYNOW
KAPRYS (kat. .II) — „-Przeciw Kingowi” b.o., (jug.) — 16.30; „Żądło" od lat 15 (am.) — 18.
OZORKÓW
LUDOWE (kat I) — „Osada gawronów" b.o (czeski) — 15; „Lot nad kukułczym gniazdem" od lat na (am.) — 16.30,
PABIANICE
MAZUR (kat I) - „Zemsta różowej pantery’ od lat 12 (ang.) — 14, 16, 19
ROBOTNIK (kat. II) — „Ingo zagraj w filmie" od lat 12 (radz.) - 14; „Narodziny gwiazdy" od lat 15 (am.) — 15.30, 19.
ZGIERZ
PRZYJAŹŃ (kat. 0) — „Wściekły" od lat 18 (pol.) — 15, 17 19
WŁÓKNIARZ (specjalne) — „Akcja pod Arsenałem" od lat 12 (pol.) — 16.15. 19.
Repertuar opracowano na podstawie komunikatu Okręgowego Przedsiębiorstwa Rozpowszechniania Filmów w Łodzi. ”