Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapki Brzezin i okolic
#1
Witam.
Poszukuje map brzezin i okolic z czasów 2 wojny światowej oraz pierwszej wojny swiatowej. ma ktoś może takie mapki? Najlepiej z oznaczeniemi ruchów wojsk :mrgreen:
Odpowiedz
#2
i ze wskazaniem gdzie leza fanty a i do kopania tez by sie ktos przydal STARY TY TO MASZ POCZUCIE HUMORU :lol: masz ludzi z forum za frajerow :cenzura: :cenzura: :cenzura:
Odpowiedz
#3
Ty no obert nie tak ostro heheheh.Czasami można się wymienić mapami ale na ogół wigowskimi itp.Ale zaznaczenia ruchów wojsk to nie lada gratka i wątpię żeby ktoś udzielał takowych informacji tym bardziej jak sie kogoś nie zna :cwaniak:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
Temu panu chodzi o mapy, które niegdyś na forum "Odkrywcy" przez pomyłkę w akcie miłosierdzia pokazałem, we fragmencie okolic Brzeziny - Witkowice, ( link: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=442893">http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=442893</a><!-- m -->), kiedy pod nickiem fafik rzuciłem tą mapkę na Odkrywce otrzymałem niesamowite pytanie, cytuje: "a zaznaczone obiekty na tej mapce to co to właściwie jest?" ( chodziło o miejsce pobytu i ruchy jednostek wojskowych zamieszczonych na topografii) - facet mnie rozbroił, i powiem co powiedziałem mu nieco wcześniej, a są to słowa mojego ulubionego bohatera z kreskówki: "Odrobine wysiłku, potu nieco i wspaniałe dźwięki lecą"

pozdrawiam i życzę więcej cierpliwości w rozwijaniu swoich zainteresowań.

[ Dodano: 24 Kwiecień 2007, 22:40 ]
link mi nie wszedł, ale można go zlokalizować w dziale - Miejsca warte odwiedzenia, temat: Brzeziny w czasie 2 i 1 wojny
witek
Odpowiedz
#5
Ale wy wredni jesteście Confuseduchy:
Odpowiedz
#6
Nikt miły Panie nie chce Ciebie obrazić, bo nie o to w tym zielonym fachu chodzi, osobiście życzę Ci tylko więcej cierpliwości. Do wiedzy dochodzi się latami, przez lekturę, przez rozmowy z ludźmi i ogromny nakład pracy. Nie dziw się, że ograniczona wylewność i chęć do dzielenia się materiałami jest taka a nie inna, bo ludzie szanują swoją prace.

Na odkrywcy mówiłem Ci gdzie odnaleźć bibliografie bitwy łódzkiej i zapewniam Ciebie, że jest to doskonały punkt wyjścia do poszukiwań informacji o wydarzeniach bitwy łódzkiej, adresu bibliotek publicznych podawać nie będę.

Także nie bocz się miły Panie, bo świat się nie kręci wokół Ciebie, tylko jak lisek z Małego Księcia - cierpliwie pozwól sie oswoić ze swoją osobą.

serdecznie pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#7
Krzaku napisal 2-gi post :

Cytat:Ale wy wredni jestescie .

Ale ty jestes pozbawiony dobrych manier ! Chcialbys - tak po ludzkich garbach sie slizgac ? Jedni niech sobi oczy wypatrza , a ja chce ,,gotowca''. Wy , mlodzi ( nie generalizujac ) tylko na brykach jestescie wychowani . Ksiazeczki trzeba poczytac , tylko je trzeba najpierw kupic . W przeciwnym wypadku pozostaje biblioteka albo jej czytelnia. Tych instytucji nie nalezy unikac lub sie wstydzic. Sprobuj - naprawde warto .
:yes:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Racja! Czasmi jak czytam: "dajcie, napiszce, przyslijcie, a gdzie to znaleźć?" to szlag mnie trafia. Ma człowiek internet i zamiast szukać to wystawia łapy po gotowca. A do biblioteki to niektórych na siłe zaciągnąć się nie da - niestety. Może by tak samemu poszukać, pomęczyć się i dopiero na końcu ewentualnie grzecznie poprosić o pomoc np. oferując coś w zamian z własnych zbiorów, pracy itp?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#9
spokojnie... na przykład można wejść na ruski yandex.ru, wydrukować sobie rosyjski alfabet (jest opcja na monitorze), przejść na cyrylicę i kombinować: ze słownikiem w ręku: karta lodz 1914, karta brzeziny, lodzinskaya operacya, pogibli pod lodzyu, fotografii lodzi 1914 itd. Potem szukać w innych systemach - rambler, smi... Są na dole ekranu
Odpowiedz
#10
Nie podejrzewam zeby ,,krzaku'' byl masochista :wypas:
Odpowiedz
#11
Cóż ...Pozostaje mi szukać dalej... na dobrą sprawe to może i macie troche racji... Ale tylko trochę. Smile
Odpowiedz
#12
może to cisie przyda


Załączone pliki Miniatury
       
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#13
Sporo map w skali 1:100 000 (i zbliżonych) powinno być tutaj: <!-- m --><a class="postlink" href="http://mapywig.org/">http://mapywig.org/</a><!-- m -->
To wojskowe opracowania z okresu II RP, czasami wojenne reprinty niemeickie. Na pewno znajdziesz Łódź i okolice Brzezin. Jeżeli będziesz miał problem z lokalizacją skorzystaj ze skorowidzu map, na którym masz zestawienie i nazwy arkuszy. Brzeziny na pewno będą na WIG-owskiej "setce" wojskowej, a także na starszych mapach niemieckich sprzed pierwszej wojny.

Brzeziny są na arkuszu P41-S29. Zdjęcie z 1937 roku, opracowanie WIG.
Link do mapy (duży plik, ok. 8mega): <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mapywig.org/m/WIG100_300DPI/P41_S29_LODZ_300dpi.jpg">http://www.mapywig.org/m/WIG100_300DPI/ ... 300dpi.jpg</a><!-- m -->

Jeżeli to za mało, poszukaj w linkach i innych. Topmap (<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.topmap.republika.pl">http://www.topmap.republika.pl</a><!-- w -->) ma sporo płatnych map. Na pewno mają niemieckie Grossblaty wojenne.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości