Łódzkie Forum Eksploracyjne
Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Nasz region (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Okres powojenny i historia współczesna (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-32.html)
+--- Wątek: Ulica, która zniknęła - Przetwórcza (/thread-4471.html)Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - Ernesto_Mendoza - 01-08-2016

Tytuł trochę na wyrost, bo teoretycznie ulica istnieje.

Teraz do rzeczy. Na Widzew-Wschód wprowadziliśmy się w roku 1980. Było jeszcze sporo bałaganu (gruz, piach) i co ciekawe w okolicach dzisiejszej SP 200 pozostało jeszcze kilka małych kamienic. Może raczej domków. Bardzo zaniedbane budynki bez kanalizacji i bez wody. Miałem jako dzieciak okazję przewrócić się tam do rynsztoka. Na powojennej mapie widać, że ulica była zabudowana i ciągnęła się aż od Rokicińskiej. W latach 80-tych pozostała tylko część przy dzisiejszej szkole. Jedyną pamiątką po zabudowie jest studnia, czynna do dzisiaj. Jest nowa, ale w miejscu starej z wahadłem.

Macie może jakieś zdjęcia lub inne informacje na temat tych budynków?


RE: Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - Pasjonat1108 - 06-08-2016

[attachment=4335]
Tak chyba wyglądało to miejsce w 1978 roku.
Źródło: http://geoportal.lodzkie.pl/imap/


RE: Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - toperz0 - 23-08-2016

Ulicy nie ma ale jeszcze dziś można wytyczyć jej dawny przebieg. Idąc od Rokicińskiej w stronę zielonego osiedla
( mając dawną strzelnicę po lewej )  od czasu do czasu pojawiają się charakterystyczne , nie wysokie drzewa akacjowe ( grochodrzew) To są pozostałości po tej ulicy . Była nią obsadzona.


RE: Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - Ernesto_Mendoza - 24-08-2016

(23-08-2016, 22:16)toperz0 napisał(a): Ulicy nie ma ale jeszcze dziś można wytyczyć jej dawny przebieg. Idąc od Rokicińskiej w stronę zielonego osiedla
( mając dawną strzelnicę po lewej )  od czasu do czasu pojawiają się charakterystyczne , nie wysokie drzewa akacjowe ( grochodrzew) To są pozostałości po tej ulicy . Była nią obsadzona.

Ciekawe, bo na rosyjskiej mapie z 87 roku Przetwórcza nie stanowi linii prostej z alejką, o której piszesz. Na zdjęciu ulica jest prosta.

[attachment=4337]


RE: Ulica, która zniknęła - Przetwórcza - toperz0 - 15-09-2016

O ile mnie pamięć nie myli ulica była prosta.Mapa którą oglądamy pochodzi z okresu w którym dawna Przetwórcza już nie istniała. Poszukaj map z okresu przed wybudowaniem osiedla na Widzewie - wschodzie.