Łódzkie Forum Eksploracyjne
Droga........ - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Eksploracja - forum ogólne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Nasze znaleziska (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-18.html)
+---- Dział: Nasze znaleziska (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-66.html)
+---- Wątek: Droga........ (/thread-4201.html)

Strony: 1 2


Droga........ - Gladius55 - 06-03-2015

....Przemierzając starą drogę wijąca się piaskiem pomiędzy polami....staram się dostrzec jej kres....jak każda droga powinna prowadzić do celu.....siadam na kamieniu...zaczerpnięty w dłoń piasek przesypuje się pomiędzy palcami jak ziarna w klepsydrze mego życia.... rosochate wierzby pochylają się nad cieniami dawnych ludzi....słońce w zenicie....błękit nieba.....zima umyka w mrok....Zakładam słuchawki...przekręcam włącznik......idę tam gdzie drogi kres.....


RE: Droga........ - limp83 - 06-03-2015

Panie kochany one Ci same takie czyściutkie wyskakują czy to wcześniejsze znajdy?


RE: Droga........ - Gladius55 - 06-03-2015

Witam
Na tej piaszczystej drodze wychodzą monetki w takich stanach-a bywały też lepsze-zwłaszcza denary rzymskie-jednego z tych denarów mam w swoim awatarze.Wyjątek stanowi ta jedna mała mosiężna klamerka-musiałem ją na chwilkę prądem potraktować-się skleiła z jakimś kawałkiem żelaza.Ogólnie z tamtego terenu wyskakują piękne stany-a i trupy monetek i inne połamańce też się trafiają-zwłaszcza często są połamane drobne monetki Księstwa Oleśnickiego-używali do ich bicia jakieś specyficznej blachy.
Pozdrawiam

Dariusz


RE: Droga........ - Leszek - 06-03-2015

(06-03-2015, 00:43)Gladius55 napisał(a): ....Przemierzając starą drogę wijąca się piaskiem pomiędzy polami....staram się dostrzec jej kres....jak każda droga powinna prowadzić do celu.....siadam na kamieniu...zaczerpnięty w dłoń piasek przesypuje się pomiędzy palcami jak ziarna w klepsydrze mego życia.... rosochate wierzby pochylają się nad cieniami dawnych ludzi....słońce w zenicie....błękit nieba.....zima umyka w mrok....Zakładam słuchawki...przekręcam włącznik......idę tam gdzie drogi kres.....

Wzruszyłem się ! Zima, ten piasek między palcami, siedzenie na kamieniu .....
Proszę uważać na zdrowie.
pozdr. L


RE: Droga........ - Gladius55 - 06-03-2015

Panie --zima to chyba w ŁodziConfused
Tu nad Baryczą już od 3 tygodni żurawie trąbią-i jest pięknie cieplutko-w zeszłym roku była jeszcze fajniejsza pogoda.Sezon poszukiwawczy w pełni-prawde mówiąc nie skończył się ten zeszłorocznyBig Grin
P.s
Wielkie dzięki za troskę o moje zdrowieBig GrinBig GrinBig Grin


RE: Droga........ - Passy - 06-03-2015

Gladius przepraszam , że zapytam , ale oprócz poszukiwań Ty poeta jakiś jesteś? Taki romantyczny , rzewny wstęp. Rzadko w dzisiejszych czasach się spotyka. Co by nie było - DARZ DÓŁ.
Passy


RE: Droga........ - Gladius55 - 06-03-2015

Witaj
Ja tak postrzegam świat w tych moich magicznych miejscach-z dala o tego całego sk...wa życia codziennego
Trzym się


RE: Droga........ - limp83 - 06-03-2015

Odechce się poezji jak od tych kamieni wilka załapie Smile
Ehh szczęśliwy ten co czasu nie liczy


RE: Droga........ - Gladius55 - 06-03-2015

Co wilka ---to słyszałem od znajomego ,że było info w tv--że jakowyś wilk grasuje w okolicach Łodzi-lub też w samej Łodzi.


RE: Droga........ - Leszek - 07-03-2015

W poemacie jest wyraźnie mowa o zimie. No nie wiem co o tym sądzić…. bo,
„Słońce w zenicie …..” To może być gdzieś tylko pomiędzy zwrotnikiem Raka i Koziorożca, ….tylko gdzie tam zima.!!!
A jeszcze jedno „…. zima umyka w mrok. Zakładam słuchawki …..”
Na litość boską Kolega tak eksploruje po nocy. Toż kolegę mogą wziąć za złodzieja i kijami obić. Wink
L.


RE: Droga........ - Gladius55 - 07-03-2015

Widzę że zdobyłem już pierwszego wielbiciela-nie co krytycznego-ale jednak się zainteresował tym co napisałem--może by tak faktycznie zamienić łopatę na pióroBig GrinBig GrinBig Grin
Na ten przykład takie pióro pawie-jak by nie szło pisanie,to bym sobie mógł je zawsze wetknąćBig GrinBig GrinBig Grin
Mam do Szanownego kolegi Leszka prośbę taką małą-czy w międzyczasie znalazł by kolega chwilkę na identyfikacje mojej monety?
Będę wielce wdzięczny
Moneta wybita w srebrze-średnica 19mm
Ps. Dziękuje za wnikliwą analizę tekstuBig GrinBig GrinBig Grin
Czekam na info na temat tej monety.

Życzę miłego-spokojnego dzionka

Dariusz


RE: Droga........ - Leszek - 07-03-2015

Niestety nie pomogę, na numizmatyce się nie znam. Prawdę mówiąc na poematach lirycznych, czy filozoficznych, czy jakiś innych też nie. Proszę więc nie brać moich uwag na poważnie.
Pozdrawiam serdecznie.
L


RE: Droga........ - Gladius55 - 07-03-2015

Witam
Przecież ja to traktuje jako zabawę ---i mam nadzieje że kolega równieżBig GrinBig GrinBig Grin
Miałem nadzieje że się to forum jakoś ożywi--że w jakiś sposób uda się ludzi wciągnąć w dyskusje na tematy różne,i przeróżne.Stąd te moje posty--a tu jest jak na stypie u wujka FrankaConfused


RE: Droga........ - limp83 - 08-03-2015

Rudolf II Habsburg Smile

dopiero za drugim razem ją namierzyłem.
Liczę na to Gladius że wiedziałeś co to jest a jedynie zagadkę nam zadałeś.
Jutro postaram się wrzucić coś do identyfikacji czego długi czas mi się nie udało.


RE: Droga........ - Gladius55 - 08-03-2015

Witam
Co do tej monetki-to się z szanownym kolegą nie zgodzę co do emitenta,
nie jest to moneta Rudolfa II-go -proszę zwrócić uwagę na tarcze herbowe na monetach Rudolfa-Mamy dwa lwy,i pola z pasami,na badanej monecie mamy dwa lwy,ale zamiast pól z pasami mamy wzór skośnej szachownicy-czyli pachnie już klimatami Bawarskimi--mamy już trop,idąc dalej--w centralnej części tarczy herbowej na nonetach Rudolfa widnieje herb Habsburgów--na naszej monecie w części centralnej tarczy herbowej widnieje lew kroczący w lewo -a taki lew to godło Bawarskiej prowincji Veldenz.Teraz popatrzmy co się znajduje się po bokach naszej tarczy herbowej-są to dwie cyfry 8--mamy rok emisji 1588.
Po podsumowaniu naszych dociekań --mamy już emitenta tej monety
Jest to moneta Bawarska o nominale 1/2 Batzena-czyli dwa Krauzery
Emitentem jest Georg Johann(1544-1592)

Pozdrawiam

Dariusz

Ps.Proszę też zwrócić uwagę na tytulaturę w legendzie awersu tej monety.
Mamy pierwsze litery GE następnie IO-to rozwiewa ostatecznie wszelkie wątpliwości co
emitenta tej monety.

A tak wygląda ta moneta w stanie łatwiejszym do identyfikacji.