Łódzkie Forum Eksploracyjne
Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Sprawy Organizacyjno - Techniczne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-3.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów (/thread-3778.html)

Strony: 1 2


Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 26-01-2014

Witajcie.
Zaktualizowałem skrypt forum do najnowszej wersji. Jeżeli ktoś zauważy jakieś błędy występujące od czasu aktualizacji, niech to zgłosi w tym wątku.

Pozdrawiam,

Gun


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - resty - 26-01-2014

A co ze starymi błędami wyświetlania linków w postach które nadal pokutują od poprzednich aktualizacji?
Przy braku możliwości edycji po danym czasie autorzy postów nie mogą sami tego skorygować .


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 26-01-2014

Problemy z wyświetlaniem linków, to wynik przenosin forum ze skryptu phpBB do myBB. Część rzeczy niepoprawnie została przekonwertowana (błędy skryptu konwertującego). Błędy można poprawiać ręcznie i tam gdzie zauważę staram się to robić od razu.
Co do braku możliwości edycji, to Ty byś zapewne poprawił ten błąd ale spora część użytkowników nie kiwnęłaby palcem.
Poza tym, część zamieszczonych linków wygasła (w przypadku jeżeli ktoś wrzucał zdjęcia przez serwer typu imageshack bez założenia na nim konta).


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 02-07-2014

Przed chwilą dokonałem aktualizacji forum do najnowszej wersji. Jeżeli ktoś z was zauważy błąd, prosiłbym o zgłoszenie w tym temacie.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 16-07-2014

Test 123


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 10-11-2014

Za nami kolejna aktualizacja skryptu forum.
W razie błędów, piszcie.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 15-02-2016

W dniu dzisiejszym zaktualizowałem skrypt forum. Jeżeli zauważycie jakieś nowe błędy lub nieprawidłowości, dajcie znać.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - gunship - 31-05-2016

Aktualizacja przeprowadzona.
Forum pracuje na najnowszym skrypcie myBB 1.8.7. (Poprzednią wersją była 1.6.15)
- udało się przenieść bazę i wpisów i użytkowników. Nie pokazały się żadne błędy w trakcie transferu.
- udało się w miarę przenieść skórkę i dotychczasowe ustawienia graficzne. Pozostała kosmetyka i odświeżenie wyglądu.
- musiałem wyrzucić 90% wtyczek takich jak wyświetlanie grup użytkowników, kto był online, nieprzeczytane posty, podobne wątki - gdyż były niekompatybilne z nową wersją. Pozostaje mi poszukać nowych lub skonfigurować ustawienia forum.
Czekam na informacje o błędach i usterkach.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - TT wz.33 - 26-01-2018

Wczoraj, podczas przeglądania wątków, chciałem zabrać w którymś głos a tu natknąłem się na komunikat, że wątek jest zlikwidowany. Zastanawiałem się dlaczego i zobaczyłem, że ostatni wpis był 10 lat temu a wątek zawierał tylko jeden post założyciela. W takim przypadku jestem całkowicie "za". Ale proponuję, żeby całkowicie likwidować - wykasowywać taki wątek i inne, które został założone bez chęci jego kontynuowania przez założyciela i bez zainteresowania innych użytkowników.

Jest jeszcze jeden temat - powstawanie wielu wątków traktujących dokładnie o tym samym.
Przykład Unono - wątek "produkcja dla wojska w łódzkim" i OldWit "WIFAMA Łódź".
Gdyby wszystkie informacje, które teraz są rozrzucone, znalazły się w jednym wątku to byłoby zdecydowanie ciekawiej a informacje byłyby bardziej kompletne. Teraz są rozsypane. Może jeszcze po większej ilości wątków.

Na koniec pytanie - chciałem usunąć post po przeniesieniu jego zawartości do innego wątku. Nie zdołałem. Proszę o podpowiedź jak to zrobić.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - Unono - 26-01-2018

"Przykład Unono - wątek "produkcja dla wojska w łódzkim" i OldWit "WIFAMA Łódź". "
Problem jest trochę bardziej skomplikowany. Mi chodziło konkretnie o produkcję odlewni metali w Łodzi i ich produkcję V-2, zakładów Boruta i lotniska w czasie II wojny  światowe . Próbuję wciąż znaleźć wspólny mianownik. Temat troszkę zwekslował i tak się dzieje w większości postów. Oprócz głównego wątku pojawiają się uboczne, pośrednio związane z tematem. Niestety moim zdaniem nie da się tego uniknąć. 
Poza tym są tematy które nie wiadomo do jakiego postu włączyć. Np. bunkier przeciwatomowy -  szpital wybudowany w 1980r w Zgierzu teraz kompletnie zasypany. widziałem jak go budowali i dlatego znam jego lokalizację. Ale do jakiego tematu go przykleić? Najprościej jest założyć nowy wątek, wtedy może ktoś dołączy swoją wiedzę. Dopisując go do wątku, który ma kilkadziesiąt postów po prostu zniknie w tłumie.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - TT wz.33 - 29-01-2018

Z jednej strony zgadzam się z tym, że wątki ewoluują odbiegając od ścisłego tematu i to chyba nie jest złe.

Ale z drugiej istnieją dziesiątki lub setki wątków bardzo podobnych z jednym bądź dwoma wpisami. Powoduje to, że rozmowa nie jest kontynuowana a interesujące informacje się rozkładają nigdy się nie spotykając i powodując brak zainteresowania kontynuowaniem wątku, który zapowiadał się bardzo ciekawie. Ja sam przejrzałem dopiero kilkanaście wątków a jest ich ogrom. I po wejściu na wiele, które nie były od lat odwiedzane i posiadają pojedyncze wpisy, tracę ochotę na kontynuowanie poszukiwań.

Dlatego uważam, że należy skasować całkowicie wątki, które dają tylko ilość ale za to skutecznie powodują rozpraszanie uwagi i hamują aktywność. A Wasza strona jest bardzo ciekawa. Trafiłem na nią szukając jednostki przy Piątkowskiej poprzez wyszukiwarkę. Zajrzałem i jestem.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - TT wz.33 - 29-01-2018

(26-01-2018, 22:54)Unono napisał(a): "Przykład Unono - wątek "produkcja dla wojska w łódzkim" i OldWit "WIFAMA Łódź". "
Problem jest trochę bardziej skomplikowany. Mi chodziło konkretnie o produkcję odlewni metali w Łodzi i ich produkcję V-2, zakładów Boruta i lotniska w czasie II wojny  światowe . Próbuję wciąż znaleźć wspólny mianownik. Temat troszkę zwekslował i tak się dzieje w większości postów. Oprócz głównego wątku pojawiają się uboczne, pośrednio związane z tematem. Niestety moim zdaniem nie da się tego uniknąć. 
Poza tym są tematy które nie wiadomo do jakiego postu włączyć. Np. bunkier przeciwatomowy -  szpital wybudowany w 1980r w Zgierzu teraz kompletnie zasypany. widziałem jak go budowali i dlatego znam jego lokalizację. Ale do jakiego tematu go przykleić? Najprościej jest założyć nowy wątek, wtedy może ktoś dołączy swoją wiedzę. Dopisując go do wątku, który ma kilkadziesiąt postów po prostu zniknie w tłumie.

Zapraszam do wątku "bunkry przeciwatomowe w Łodzi i okolicy".


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - TT wz.33 - 15-03-2018

Dlaczego wątek "Marzec 89" nie wyświetla się w subskrybowanych przeze mnie wątkach na stronie panelu użytkownika choć zaznaczyłem subskrypcję?

Łódzkie Forum Eksploracyjne › Nasz region › Aktualności, ogłoszenia, spotkania i wyprawy w naszym regionie v Marzec 68


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - limp83 - 20-03-2018

W tej chwili pewnie bedzie ciężko odpowiedzieć na to pytanie.


RE: Aktualizacja forum - zgłaszanie błędów - limp83 - 20-03-2018

U mnie działa. Jak wchodzisz w panel po lewej na dole masz subskrypcje, kliknij i zobacz czy masz tam ten wątek?