Łódzkie Forum Eksploracyjne
i przegapiliśmy rocznicę!! - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Nasz region (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Okres powojenny i historia współczesna (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-32.html)
+--- Wątek: i przegapiliśmy rocznicę!! (/thread-3219.html)



i przegapiliśmy rocznicę!! - halskir - 18-03-2012

[attachment=2905][attachment=2904]


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - Xanadu - 18-03-2012

A to niefart Big Grin


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - Andyseb - 21-03-2012

Jak w monologu kabaretowym z lat 80tych: Jak zmarł to ludzie po nim płakali... a niektórzy płaczą do dziś...


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - halskir - 21-03-2012

normalnie wymiękam jak czytam tylko nagłówki..
chyba jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięcza tak wiele tak jednemu(jednym życia drugim jego śmierci)


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - bartek bijak - 22-03-2012

Już po nas. Żegnajcie Koledzy!


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - Sarmata - 23-03-2012

W Katowicach pewnie pamiętali swojego byłego patrona Big Grin


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - halskir - 23-03-2012

chyba lepiej nie próbuj im przypominać


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - mruczka - 19-09-2019

5 minut ciszy musi się wydawać bardzo długie jak się tam stoi  Big Grin miało być podniośle a pewnie już po minucie było szuranie i kasłanie


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - Unono - 22-09-2019

Myślę, ze nawet minuty nikt nie wytrzymał. Przypomniało mi się, jak zmarł Breżniew. Akurat był cały zespół w sali kiedy wszedł kierownik i mówi : "Zmarł Breżniew". Nikt nie zareagował, każdy zajmował się swoimi sprawami, ale gdy Tadek J powiedział: "a jednak wylał się kwas z akumulatorów". gruchnęła taka salwa śmiechu, że cały budynek Uniprotu się zatrząsł. Dla młodzieży: tego dnia rano ktoś opowiedział kawał: Dlaczego Breżniew tak sztywno chodzi jak automat - bo KC się boi, żeby nie wylał się mu kwas z akumulatorów.
Zresztą, Polacy zawsze robili sobie jaja ze wszystkiego. Myślę, że z pogrzebu Stalina też. Teraz tworzy się opinię, że w latach 70 i 80 byli sami kolaboranci, panował komunizm i bieda. Jest to ogromne uproszczenie. Wszyscy, z którymi miałem do czynienia wcale nie byli zastraszeni. Każdy robiło to co chciał i mówił co chciał. Nawet w wojsku na zajęciach z polityki, gdzie młody porucznik wciskał kit, leciały kawały polityczne i nikt za to nie był pociągany za konsekwencje. Sam się śmiał i przepraszał, ze musi mówić to co mówi. Na Politechnice studenci z NRD byli wprost przerażeni że zaraz wpadnie policja i rozgoni towarzystwo ( w rzeczywistości milicja nie miała prawa wstępu na teren politechniki i osiedli akademickich bez zgody rektora), wietnamscy studenci natomiast mieli zakaz kontaktów z polskimi. Byli w swojej hermetycznej grupie, mieli stałego opiekuna z ambasady wietnamskiej, chociaż zdarzały się wyjątki i niektórzy tak jak Hania ( Han - drugiej części nie pamiętam), uczestniczyła w niektórych imprezach.


RE: i przegapiliśmy rocznicę!! - halskir - 22-09-2019

Fakt, jeśli chodzi o kawały to dla Polaków nie ma tematów tabu.