Łódzkie Forum Eksploracyjne
Nowy skrypt forum - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Sprawy Organizacyjno - Techniczne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-3.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Nowy skrypt forum (/thread-3153.html)

Strony: 1 2 3


Nowy skrypt forum - gunship - 16-01-2012

Jak zapewne zauważyliście, stało się! Łódzkie Forum Eksploracyjne zyskało nową jakość oraz wygląd.
Zdecydowaliśmy się na porzucenie starego skryptu phpBB i przeniesienie się na lepszy, bardziej wydajny i dający większe możliwości rozbudowy skrypt MyBB.
Dzięki usilnym staraniom Waldiego udało się praktycznie bezboleśnie przekonwertować bazę forum. Niestety jedyną stratą jest brak możliwości przeniesienia awatarów i bannerów w profilach. W związku z powyższym proszę wszystkich forumowiczów o uzupełnienie swoich profili.

Mam nadzieję że wszystkim odpowiada nowy wygląd forum. Jak zapewne zauważyliście nawiązuje on stylem do serwisu Grupy Łódź.

W najbliższym czasie wprowadzimy jeszcze kilka poprawek oraz zmian o których tym razem będziemy informować zawczasu.

Jeżeli zauważycie błędy lub niedociągnięcia informujcie bezpośrednio mnie lub Waldiego poprzez Gadu-Gadu bądź drogą mailową na forum@lodz-eksploracja.org .
Proszę NIE DZWOŃCIE żeby komunikować, że gdzieś jest błąd ortograficzny lub nie widać załącznika....

Pozdrawiam

Gunship


RE: Nowy skrypt forum - gunship - 16-01-2012

test


RE: Nowy skrypt forum - Xanadu - 16-01-2012

Dla mnie bomba, ale jeśli można by coś jeszcze ew. zmienić, to tekst przy ładowaniu się strony: "Teraz nastąpi przeniesienie do wątku" na krótsze... Może np.: "Ładowanie tematu", czy też "Wczytywanie tematu" ?


RE: Nowy skrypt forum - gunship - 16-01-2012

Wiesz co jest to standardowy tekst. Musiałbym spróbować go edytować. Faktycznie jest trochę irytujący.


RE: Nowy skrypt forum - Xanadu - 16-01-2012

Jeszcze coś. Patrzę na główną stronę i widzę, że nicki wszystkich modów są ujednolicone kolorami. Ok. Ale, czy może to być inny kolor od reszty słów?
Przykład:
[Obrazek: a6ec8598bd673b78.jpg]
Trochę się to zlewa ze sobą.
Nicki modów dać na jaśniejszy czerwony, czy zielony i będzie git Smile
Albo chociaż pogrubienie z podkreśleniem czy kursywą...


RE: Nowy skrypt forum - limp83 - 16-01-2012

No teraz to na bajerce. Mi się podoba.
Bravo Gun


RE: Nowy skrypt forum - gunship - 16-01-2012

To zasługa trzech osób Smile Mnie, Waldiego (który zapanował nad bazą) i kolegi grafika ale dziękujemy Smile


RE: Nowy skrypt forum - Jagoda - 16-01-2012

Na pierwszy rzut oka, zaskoczenie i zakłopotanie co gdzie i jak szukać ale po chwili zastanowienia wszystko się znajdzie. Ładnie.
MJ


RE: Nowy skrypt forum - Domin - 16-01-2012

Początkowo nie wiedziałem, czy wszedłem na naszą stronę. Po chwilowym zakłopotaniu połapałem się o co w tym wszystkim chodzi i jestem na TAK. Zaintrygowały mnie jednak gwiazdki pod rangami a jako człowiek starej daty lubiący to co już zna, żal mi troszkę starych oznakowań. I jeszcze jedno pytanie, do czego ma służyć współczynnik reputacji i czy negatywne oceny mogą doprowadzić do niemiłych konsekwencji dla ich posiadacza?


RE: Nowy skrypt forum - gunship - 16-01-2012

Co do reputacji - nie wiem. Zastanowimy się czy warto to "odpalać" czy też nie. Co do konsekwencji to 3 ostrzeżenia i ban są skuteczniejsze.
Jeżeli chodzi o obrazki rang postaramy się je odświeżyć i spróbować wpiąć ponownie do forum.

Spróbuj jeszcze raz wstawić banner w swoim podpisie.


RE: Nowy skrypt forum - admin - 16-01-2012

a tak sobie testuje Wink


RE: Nowy skrypt forum - resty - 17-01-2012

Problemy z logowaniem !!!!!
Za diabła nie mogłem się zalogować na swoje konto i to nie tylko ja bo już kilka osób do mnie dzwoniło.
W moim przypadku pomogło zmienienie hasła poprzez pocztę email.

Zauważyłem jeszcze (tylko że to już wcześniej ) że klikając na zakładkę "aktualności" na HQ tytuł wchodzi na tekst.

Jak klikamy w menu z boku to wyświetla się dobrze .
"Nachodzenie" tytułu na tekst jest tylko po wejściu przez górną zakładkę


RE: Nowy skrypt forum - speed - 17-01-2012

Hej.Dla mnie jest O.K.
Jedyne co zauważyłem,to po przeczytaniu wątki nie odznaczają się jako przeczytane.
P.S.Padający śnieg jest teraz,a co będzie latem?


RE: Nowy skrypt forum - gunship - 17-01-2012

* Resty jeżeli chodzi o skrypt strony to nic nie było tam zmieniane. Zmiany dotyczyły tylko i wyłącznie skryptu samego forum.
Z tego co zauważyłem najbardziej problematyczną przeglądarką (w przypadku naszej strony) to Google Chrome, dlatego zalecam korzystanie z Mozilla Firefox 9 lub Internet Explorer 8/9.
Ponadto jeżeli ktoś korzysta z Internet Explorera w wersji 6 lub7 też może mieć problemy z prawidłowym wyświetlaniem zawartości forum.

* Speed jeżeli chodzi o wątki przyjrzę się temu zjawisku ale zapewne chodzi też o ustawienia w profilu użytkownika. Co do padającego śniegu to może zostać i na lato Smile Zawsze można sobie tłumaczyć że jesteśmy na Florydzie a z nieba sypie się kokaina Wink A tak na poważnie to jeszcze nie wiem.
* Nieprzeczytane wątki są koloru bordowego natomiast przeczytane robią się szare. U mnie to działa.


RE: Nowy skrypt forum - Xanadu - 17-01-2012

(17-01-2012, 01:56)resty napisał(a): Problemy z logowaniem !!!!!
Za diabła nie mogłem się zalogować na swoje konto
Dziwne. U mnie (prze pierwszym logowaniu w nowej szacie) tylko nie wypełniło się okienko z nickiem. Hasło było, nick dopisałem - autologowanie działa, jak poprzednio.

Gun, co z tymi kolorami liter? Da się to jakoś wyróżnić?