Łódzkie Forum Eksploracyjne
Rozbity czołg pod Wiączyniem - Panzer IV - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Nasz region (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-5.html)
+--- Dział: II Wojna Światowa (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-31.html)
+---- Dział: 1945 (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-52.html)
+---- Wątek: Rozbity czołg pod Wiączyniem - Panzer IV (/thread-2870.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Rozbity czołg pod Wiączyniem - Panzer IV - grandi87 - 24-10-2006

Skręcając w lewo obok szkoły potem jadąc prosto pod lasem na Wiączyniu stała rozbity czołg
nie pamietam dobrze ale chyba był to niemiecki moja wiem ze tam stał bo mój wujo pare z jakies 10 lat temu wpetonował koło od gąsiennicy od tego czołgu jak budował warsztat czy sa jakieś wzmianki o tym fakcie?- bede u rodziny w wiaczyniu podam dokładnijsze informacje.


Grandi albo zedytujesz i poprawisz ten post albo dostaniesz od Jagody bana. Pisz bardziej zrozumiale, bo jak narazie trudno się w tym połapać. I do k! nędzy jaki czpłg???


- OldWit - 24-10-2006

Grandi cieszymy się, że aktywnie uczestniczysz w życiu forum ale ...

Unikaj jednak ewidentnych błędów gramatycznych czy ortograficznych. Nie jest przecież problemem napisanie treści postu w edytorze z korekcją błędów i wstawienie gotowego tekstu na forum...

Co to jest Czółg :?: :evil:


- grandi87 - 25-10-2006

rozumiem przyzjnaje sie popełniam błedy ale to wina klawiatury a na nowa mnie nie stać a co do czołgu to zadzwonie i sie apytam


- OldWit - 25-10-2006

grandi87 napisał(a):rozumiem przyzjnaje sie popełniam błedy ale to wina klawiatury a na nowa mnie nie stać

To ci klawiaturę podaruje bo mam jedną zbędną...


- grandi87 - 25-10-2006

Dzwoniłem do rodziny rozmawiałem z dziadkiem . Pod lasem jadąc drogą od szkoły jest gospodartstwo po prawej stronie (znajomi rodziny) tam pod lasem stał rozbity tygrys


- bolas - 25-10-2006

Confusedhock: o cholera ... ! pewno przyczaił sie obok przyczajony smok !
Mi kiedyś dwóch panów pod sklepem we Wiączyniu mówili że w środku lasu była piwnica murowana a w niej złote szlemy, a obok bateria nebelwerferów. Ponoć stał tam też Maus - jakiś zawadiacki oddział zniszczył go celnym strzałem z Visa prosto w bak ! Confusedhock: :!:

Maus eksplodował, zapaliły sie nebelwerfery no i potworna eksplozja zmiotla wszystko :mrgreen:

a na sam koniec mojemu rozmówcy urwał się film ... :lol: :mrgreen:


- IRONRAT - 25-10-2006

:cry: Niestety. Popsuli go Rosjanie. Dzieła dokończyli złomiarze.

Ironrat
PS. Dlaczego to zawsze musi być Tygrys?


- Jagoda - 25-10-2006

Tygrys bo Pz IV nie miał nazwy własnej :-) co do tego tanka to jest to całkiem możliwe. Gospodarstwo po lewej stronie hmm to chyba chodzi o to tuż przy cmentarzu?
Pozdr MJ


- grandi87 - 25-10-2006

Jesli chodzi o ścisłość chodzi o czołg PzKpfw VI Tiger wiem bo mieszkała w Wiączyniu moja babcia zanim ja wywiezli na Sybir tygrys podobno dostał i stał pod lasem koło tego gospoarstwa po wojnie ponoć stał tam z rok zanim go rosjanie wywiezli w na nowy sezon planuje wybrać sie tam z wykrywaczem metali tylko bede musiał pojechac z dziadkiem zeby zobaczyc gdzie to jest dokladniej.




A kropki i przecinki to gdzie???



- OldWit - 26-10-2006

bolas napisał(a):Ponoć stał tam też Maus - jakiś zawadiacki oddział zniszczył go celnym strzałem z Visa prosto w bak !

Tak to ja też słyszałem, że tak było... to prawda jest... nie może być inaczej. 8-)

Na pewno warto tam pojechać i pokopać... :-P


- grandi87 - 26-10-2006

a jeżeli ja widziałem częśCć tego czołgu (koło od gąsiennicy ) wiem gdzie sie znajduje zreszta moja rodzina mieszka koło tego cmetarza?


- Sacrebleu - 26-10-2006

koło od gąsiennicy ? hm ... wrzuć foto jeśli mozesz ... ( :oops: ) - o wybaczenie proszę - macie rację to lenistwo ....
sac


- Buc - 26-10-2006

Błagam!
To wyjątkowo nie na temat, ale chciałbym głośno się wypowiedzieć.
Wasza znajomość ortografii jest na żenująco niskim poziomie!
Grandi: znaki interpunkcyjne na pewno znajdziesz na klawiaturze, a także używanie klawisza alt nie boli. A poprawnie zedytowany tekst czyta się z wielką przyjemnością, proszę wysil się trochę i zrób nam ta przyjemność.
Sac, nie chcę być nieuprzejmy, lecz morzesz spróbować uważać na pisownię.

A i zdjęcia z chęcią bym też zobaczył.

Moja klawiatura ma w tej chwili siedem, albo i więcej lat. Wiem, jaki masz problem ,drogi Grandi, lecz wystarczy tylko chęć.

Z góry przepraszam za moje wymądrzanie się. :oops:


- bolas - 26-10-2006

... dysortografie uważam za przejaw lenistwa - nie wierzę, że nie można przed naście czy więcej lat żywota na chama nie zapamiętać co jak się piszę - kwestia woli jedynie.

Wracając do czołgu - w każdym polskim jeziorze, stawiku leży tygrys. Każdy niemiecki żołnierz to SS-man, każdy znaleziony karabin to mauser i każdy pistolet to Vis. Leniwi Polacy kradną, Żydzi kombinują a Niemcy są wunderbarr. Teoria ewolucji to bzdura, a ryba była taaaaaaaaaaaka ino mi uciekła, ale widziałem ją ! Chcecie zdjęcie ?

Szkoda w ogóle gadać o takich pierdołach i historiach wyssanych z palca. W tych opowieściach zazwyczaj nie ma ułamka prawdy - za to sporo szalonej podniety miejscowych gawędziarzy. Ciekawe skąd się nagle wziął Tygrys we Wiączyniu ? Może to nie Tygrys tylko Leopard A2 ? Albo zwykły dachowy kocur o groźnym imieniu Smile ?

Wszędzie są Tygrysy tylko dziwnym trafem żadnego nie ma w Polsce w muzeum. Dosłownie przyczajony tygrys i ukryty smok - jak w tym azjatyckim filmie Wink Chyba że to któryś z Tygrysów z łódzkiego Zoo był ... to co innego Idea :mrgreen:

Buc - daruj z tym belferstwem ... chcesz dbać o język polski ? Zrób maturę, idź na polonistykę i tam będziesz miał orgie z gramatyką i ortografią przez pięć lat, po czym staniesz ochoczo do walki z falami leniwych dzieciaków pokolenia MTV.


- gunship - 26-10-2006

Ej ej ej. Panowie :!: Bez obrażania i docinków.
Co do pokolenia MTV zgadzam się z przedmówcą - tragedia...

Co do tematu rozmowy. Jeżeli są podobno jakieś dowody? Niech się ujawnią. Każdy czołg to "Tygrys" dla laika. My wiemy że może być jeszcze "Królewski" :mrgreen: a tak na poważnie to mógłby być nawet "Kaczor" albo sam Maus. Do nas należy sprawdzić, przeanalizować i ewentualnie wykluczyć jego obecność.
Kilkadziesiąt lat temu ktoś stwierdził że 64kB pamięci w zupełności wystarczy dla komputerów a na cały świat "zachodni" będzie ich potrzebne od 3 do 5....

Tak więc - żądajmy dowodów :roll: