Łódzkie Forum Eksploracyjne
Poszukuje map 1:25 000 - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Źródła informacji, multimedia (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-7.html)
+--- Dział: Mapy, plany, archiwa... czyli zabawa w kartografa (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-34.html)
+--- Wątek: Poszukuje map 1:25 000 (/thread-2604.html)



Poszukuje map 1:25 000 - Gość - 16-01-2007

Witam poszukuje map 1:25 000 P 43 S 27 A B D E. Gdzie mógłbym takie mapy znaleźć?
Za pomoc dziękuję.


- bartek bijak - 16-01-2007

jeśli to są mapy wydawaneg przez "głównego geodete kraju" to można je nabyć u nich w centarali w warszawce, z tego co pamiętam to kiedyś w księgarni NIKE sprowadzali 50-tki, może tam zapytać?


- OldWit - 16-01-2007

Chyba na solnej można dostać...


- Jagoda - 16-01-2007

Z oznaczeń mniemam, ze chodzi CI o przedwojenne WiG-owskie mapki hmm moze być ciężko. W linkach albo w mapach jest skrót do strony z mapkami wig w wersji elektronicznej. Może tu coś znajdziesz.
Pozdr MJ


- gunship - 16-01-2007

Witek - odbitka arkusza na Solnej - 19 zł.


- Gość - 17-01-2007

Istotnie, poszukuje przedwojennych map, co może niezbyt dokładnie napisałem w poprzednim poście podając jedynie godła map. W związku z tym, że nie znam zbyt dobrze Łodzi jeszcze dwa pytania: Mam rozumieć, że księgarnia "NIKE" ul. A. Struga,
OldWit napisał(a):Chyba na solnej można dostać...
to księgarnia czy antykwariat mapy współczesne czy archiwalne?


- gunship - 17-01-2007

Dokładnie to się zwie ...
Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi ul. Solna 14 tak więc raczej współczesne.


- OldWit - 17-01-2007

No i już Gun wszystko wyjaśnił – rzeczywiście w geodezji mapy nie są najtańsze. Nie wiedziałem że idzie o mapy przedwojenne – w geodezji będzie problem z ich otrzymaniem najprawdopodobniej.

Pozdrawiam OldWit


- bartek bijak - 17-01-2007

sdarek napisał(a):, Mam rozumieć, że księgarnia "NIKE" ul. A. Struga,
OldWit napisał(a):, to księgarnia czy antykwariat mapy współczesne czy archiwalne?

NIKE jest na Struga, ale mają tam raczej mapy współczesne (nie załapałem, ze chodzi Ci o mapy wigowskie), choć czasami jakieś orginały czy reprinty się tam trafiają. Tak czy siak warto tam zajrzeć bo miejsce sympatyczne


- Jagoda - 17-01-2007

Też poszukiwałem wig-owskich 25 przedwojennych lub niemieckich reprintów. Powerm tak temat bardzo ciężki. Jeżeli masz czas mozesz spróbowac udać się do Stolicy i tam w jakimś archiwum (może wojskowym) znadziesz to czego szukasz. Ale nie pozwolą ci tych map skserowac anie zeskanować, będziesz mógł co najwyżej pooglądać. Ponadto w stolicy na ul Żurawiej 3/5 (koło placu Trzech Krzyży) jest Centralny Ośrodek Dokumentacji Geosezyjno-Kartograficznej. Tam bez problemu kupisz 50 i 25 ale nalot z połoway lat 80. Możesz popytać być moze dysponują jakimiś reprintami WiG-owskich map.
Pozdr MJ


- KaDe - 17-01-2007

Mam trochę wigowskich map przedwojennych(także z okolicy Łodzi) wiec jak coś to powiedz co cie interesuje, postaram się poszukać.Zgłoś się na prv.


- Jagoda - 18-01-2007

Aha kotś mi przesyłał jakieś 25 okolic Sieradza i Zduńskiej Wielunia i Łasku musze zobaczyć co mam i Ci prześlę.
Pozdr MJ


- snufkin - 21-02-2007

To jest chyba Złoczew mam papierową setke (GroBblatt), moge udostepnic skan i wysłać na maila.
pzdr witek