Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak zdjąć wierzchnią warstwę farby ...
#1
Prośba o poradę - mam na oku fajny hełmik, ale zastanawiam się czy warto inwestować. Niestety jakaś paskuda go załatwiła farbą - pewno służył w jakimś Luftschutzu. Oryginalny hełmik został w stanie mintowym przechwycony przez niemiaszkow (albo i nie) i z zewnątrz od razu dokladnie przewalony na kolor ciemno-granatowy lub czarny, wewnatrz tylko fragment.

Jak myślicie czy warto go kupić tylko po to żeby ryzykować ze zdejmowaniem wierzchniej warstwy "obcej" farby ? Czy to łatwe do zrobienia czy równie dobrze zdejme obie warstwy razem ztą którą chciałem uratować ? Nigdy nie zdejmowałem farby i nie mam żadnego doświadczenia ani umiejętności. Więc nie wiem czy to nie jest czasem trochę porywanie się z motyką na słońce. Niemniej jednak fajnie by było mieć taki garnek na półce (już oczyszczony).

Prośba o poradę. Za wszelkie uwagi z góry dzięki ...

[Obrazek: img0055qg0.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Może spróbuj delikatnej zabawy z benzyną ekstrakcyjną. W domu do daje efekt ale nie mam w tym dużego doświadczenia więc nie zagwarantuję sukcesu.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Widzę jedną możliwość.Użycie zmywacza do farb i lakierów.Najlepsze są te w formie żelu.Wielokrotnie ich używałem ale do całkowitego zdejmowania wielu warstw farby.Zdjęcie tylko jednej warstwy będzie trudne a nawet niemożliwe bez naruszenia poprzedniej.Wszystko zależy od tego jak są ze soba związane.Innymi słowy cz poprzednia farba była zmatowiona i odtłuszczona przed malowaniem czy poleciano po brudzie.Ale nie przekonasz się o tym bez prób.Na początek na jakimś złomie.kropi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości