Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiosna na Brusie
#1
Szanowni Forumowicze
W związku z przygotowaniami do wykopalisk na terenie poigonu Łódź - Brus w sezonie letnim 2012 planuję małą akcję przygotowawczą wiosną. Dokładny termin zależeć będzie przede wszystkim od pogody ale myślę o którymś weekendzie. Celem akcji będzie opiszczenie i może wykonanie kilku odwiertów w "podejrzanym" miejscu. Zapraszam zainteresowanych (o ile tacy będą Smile ). Szczegóły wkrótce.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#2
czekam z utęsknieniem
Odpowiedz
#3
jak praca pozwoli to bardzo chętnie.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#4
Czy osoba niezrzeszona w stowarzyszeniu może też się zjawić ? Undecided
Chętnie bym przybył, o ile znajdę jakiś środek transportu.
Odpowiedz
#5
(14-02-2012, 18:26)Bad Madafaka napisał(a): Czy osoba niezrzeszona w stowarzyszeniu może też się zjawić ? Undecided
Ponieważ współpracujemy z SEH najlepiej by było, żeby osoby niezrzeszone miały "list polecający" od kogoś ze Stowarzyszenia
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#6
Jeżeli to będzie w weekend to będę na 90%.
Odpowiedz
#7
Trąca mi tu jakąś dyskryminacją...Dodgy czyżby to była "transakcja" łączona,chcesz legalnie popiszczeć to zapisz się do stowarzyszenia...Tongue
Odpowiedz
#8
Skoro nie jest się członkiem GEH, pisemna rekomendacja to odpowiedni półśrodek dla legalnego "popiskiwania".
Mówię jako nie-członek stowarzyszenia i uznaję to za zupełnie właściwe.
Odpowiedz
#9
Powód jest prosty - członkowie grupy to sprawdzona już ekipa, znająca się na wzajem i nikt tu nikomu syfu nie narobi.
Nas nie trzeba pilnować i nadzorować bo sami robimy to na wzajem. Dr No zapraszając nas do wspólnej pracy ufa nam jako Grupie ŁÓDŹ.
Odpowiedz
#10
(18-02-2012, 23:51)limp83 napisał(a): Powód jest prosty - członkowie grupy to sprawdzona już ekipa, znająca się na wzajem i nikt tu nikomu syfu nie narobi.
Nas nie trzeba pilnować i nadzorować bo sami robimy to na wzajem. Dr No zapraszając nas do wspólnej pracy ufa nam jako Grupie ŁÓDŹ.
Otóż to Smile Nie chcę nikogo dyskryminować ale też nie chcę żebym ja a tym badziej GŁ miał jakieś problemy. Legitymacji klubowej nikt nie będzie sprawdzał. Chodzi głównie o to, żeby stworzyć zaufaną grupę.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#11
Miałem się wybrać,ale cóż skoro "wszyscy inni" traktowani są jak potencjalni niebezpieczny element to sobie na pewno daruję choć to moja okolica,po co ktoś ma patrzeć na mnie wilkiem,a poza tym wazelina nie jest w moim stylu i nie mam zamiaru za nikim łazić...Big Grin
Odpowiedz
#12
Nie ma przymusu, loopess.
Odpowiedz
#13
Widzisz Loopess tu nie chodzi o to by kogoś traktować jako element niebezpieczny. W większości przypadków na rożne spotkania i zajęcia terenowe jeździ ze mną moja druga połówka, która nie jest członkiem stowarzyszenia. Nikt jej nigdy nic nie powiedział i nie odmówił właśnie dlatego że każdy z nas ją zna i ma pełne zaufanie.
Tu nie ma się co dziwić. Ja osobiście nigdy Cię nie widziałem i nie znam. Jaką teraz mogę mieć pewność co do Twojej osoby??
Zresztą stowarzyszenie powstało właśnie po to by ludzie lubiący to hobby mogli coś więcej zrobić niż chować się w samotności.
Odpowiedz
#14
Myślę że jeśli goście będą się stosowali zaleceń organizatora akcji ( w tym wypadku Dr.No z Katedry Bronioznawstwa I.A.U.Ł.)
to każdy będzie mile widziany Smile , w końcu jakoś się musimy poznać i wyrobić sobie opinie kogo zapraszać do udziału w innych akcjach.
Podstawowe zasady na oficjalnych akcjach to :
1.Chodzimy tylko po wytyczonych przez organizatora miejscach
2.Znosimy i okazujemy do weryfikacji wszystkie znalezione podczas akcji rzeczy ( metalowe śmieci też)
3.Nie zostawiamy po sobie niezasypanych dołków - czyli zostawiamy po sobie porządek
4.Przy udziale w wykopaliskach archeologicznych stosujemy się ściśle do zaleceń prowadzącego archeologa

Akcja planowana na wiosnę przez Dr No ma charakter sondażowy i będzie bardziej "na luzie" ,a właściwe badania rozpoczną się w wakacje.
Nie wiem jakie są ustalenia z WKZ w sprawie tej wiosennej akcji ale ja bym zaproponował po poznaniu terminu wrzucenie info na inne fora .Mam też propozycje do Dr No żeby sprawą poszukiwań grobu " Warszyca" zainteresować redakcje programu "Było , nie minęło" - może być z tego jeden z odcinków programu z udziałem Katedry, IPN-u i poszukiwaczy a i sprzętu by było więcej.
Jednak jak zwykle decyzja należy do organizatora a my możemy tylko podpowiadać i sugerować Smile
Odpowiedz
#15
(19-02-2012, 19:03)resty napisał(a): Akcja planowana na wiosnę przez Dr No ma charakter sondażowy i będzie bardziej "na luzie" ,a właściwe badania rozpoczną się w wakacje.
Nie wiem jakie są ustalenia z WKZ w sprawie tej wiosennej akcji ale ja bym zaproponował po poznaniu terminu wrzucenie info na inne fora .
Terminów żadnych jeszcze nie ma bo są one uzależnione od "generała Mroza". Chciałbym trafić na jakiś weekend kiedy będzie na tyle ciepło, żeby bez bólu kilka godzin wytrzymać w terenie a jednocześnie żeby nie było jeszcze roślinności. Liczę, że w marcu się uda ale kwietnia też nie wykluczam bo na pogodę nie mamy wpływu Smile
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości