Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekshumacja
#16
zestawianie samej sprawy Katynia i tych mogił może nie jest uprawnione, ale kwestia - jakby nie patrzeć nieposzanowania (mówiąc bardzo delikatnie) zwłok przez kogoś jak wypłynie na zewnatrz to smrodu narobi więcej niż nam jest to potrzeba - i zapewnie może poważnie zaszkodzić...
dlatego tez jestem za ocenzuroawniem tych watków i nie podejmowaniem akcji prostującej do redakcji EI...
jakby nie patrzeć my tez działamy ( w znakomitej wiekszości) jako poszukiwacze nielegalnie...
nam to tez może zaszkodzić ! :!:

[ Dodano: 12 Październik 2006, 23:52 ]
na forum GW nie mamy wpływu -ale może można tam edytowac posty, tak więc musi to załatwić sam autor postu
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#17
kelek napisał(a):Jagoda - nie tylko - same artykuły prasowe nic o tym nie mówia, ale np. nasz protest jaki miałby by być skierowawany do EI juz tak...
co zatem z wątkiem Sprzeciw?

Cytuje za EI z 12.10.2006

Tytuł. „Porzucili szczątki rosyjskich żołnierzy”

I jeszcze raz:

Poszukiwacze militariów natknęli się w lesie w okolicach Nowosolnej na szczątki żołnierzy rosyjskich z I wojny światowej. Zabrali interesujące ich rzeczy, a ludzkie kości porzucili w reklamówce razem z... puszką po piwie.

Jak to ocenzurujecie?
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#18
Faktycznie sprawę trzeba dobrze przemyśleć, bo po tym co archeolodzy znależli w lesie nie lubią nas (poszukiwaczy) wszyscy urzędnicy! A ludzie będą patrzeć z obrzydzeniem! Opowiem krótką historyjkę kiedyś mój kolega Janusz spotkał będąc w lesie na wykopkach Jarząbka. Ów Jarząbek powiedziałże też kopie pożycza sprzęt od jakiegoś kolegi ale póki co nic ciekawego nie trafił. Panowie wymienili się nr tel. Jakiś czas później będąc z Januszem na wykopkach skontaktowaliśmy się z owym Jarząbkiem. Jakież było nasze zdziwienie kiedy facio zaproponował nam rycie na cmentarzu!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: A my cóż w furę i w nogi!!
Powstaje pytanie czy facio rył na nekropoliach? Czy też myślał, że ludzie z wykrywkami ryją na nekropoliach? Tego nie wiem fakt faktem, że już mamy łatkę!!
Pozdr MJ
#19
tego nie damy rady ocenzurować
ale zawsze można
po 1. zwalić na tani brukowiec i poszukiwanie sensacji przez nadgorliwego dziennikarza, a w środowisku iść w zaparte..
po2. Stella może porozumieć się z dziennikarzem z EI coby to w jakiś sposób to wyprostował...
szanse widzę marnie ale zawsze można spróbować..
(sorki Ksawery.... :-( )

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:04 ]
a po 3. tępić, tępić i jeszcze raz tępić bezczeszczenie zwłok - jest to przestępstwo, a zatem można z czystym sumieniem zgłaszać do odpowiednich organów - zaczynając oczywiście od policji i do Urzędu Wojewódzkiego (Referat do spraw dziedzictwa kulturowego i miejsc pamięci - czy jakoś tak)
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#20
eh... wycofuję to co napisałem ... zaczynam popadać w manię prześladowczą ...


Sac
#21
powiem krótko i dosadnie grzebanie w g... powoduje tylko większy smród! Dajmy spokój sprostowaniu, a przede wszystkim tym zołnierzom!
Pozdr MJ
#22
Sac zwracam honor. Pytanie nie potrzebne. Cóż wieczór mamy pełen emocji :oops:
Wszystkiego nie da się skreślić - poszło w świat. Ale jeden tekst może ujść uwadze. Każdy następny zwiększa ryzyko.
Samego mnie męczy żeby krzyczeć co tam się wyrabiało. Tylko jaki będzie tego efekt?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#23
od dzwięku trąb runęły mury Jerycha...
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#24
A zestawienie z Katyniem jest zrobione dla efektu - wiadomo najgłośniejsza sprawa. Natomiast ten eksces można wykorzystać przy każdych negocjacjach - pokazuje przecież barbarzyństwo. Można więc powiedzieć - o nas mówicie że nieucywilizowani ze wschodu a co z panami Lachami?!

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:12 ]
Sac jak koniecznie chcesz znać szczegóły to nie na Forum. OK? Stosujesz otwarte pytania z sugerowanymi odpowiedziami. Dla sprostowania skoro ma to być skasowane - "miejscówka" była duża, głęboka i bardzo zasobna.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#25
Ja się nie zgadzam – powinniśmy sprostować tą informacje – to leży w naszym żywotnym interesie...

Strach przed jakimś ewentualnym skandalem międzynarodowym nie może być w tym przypadku przesłanką by nie podejmować żadnych działań....

Jeśli jednak większość uważa, że brak działania jest lepszy to podporządkuje się i w imieniu forum nigdzie się wypowiadać nie będę....

Jeśli zaniedbamy sprawę naszego wizerunku to kiedyś się nam to, kolokwialnie mówiąc, beknie...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#26
Sac a może klijen cykilcznie wracał na miejscówkę a kości powkładałw reklamówkę co by mu się nie walały w dołku? Z rozomwy z Panią archeolog z WUOZ pamiętam jeszcze, że opowiadała jak pojechała na miejsce i spotkała jakąś miejscową kobietę, która powiedziała "aaa to pani w sprawie tej dziury co ona tu jest od zeszłego roku?"
Co do broni to wątpię by w planowej mogile pochowali zołnieży z orężem! Jest takie zdjęcie z oblenżenia twierdzy Przemyśl na którym widać setki powbijanych lufami w ziemię karabinów i podpis "karabiny znaczą miejsca pochówku poległych zołnierzy" także jeżeli nawet broń była to nie zakopana wraz z zołnierzami a wbita w ziemię jako oznaczenie mogiły.
Pozdr MJ
#27
to jaka konkluzja?
sejmu robić nie bedziemy, a patrząc na Wiejską lepeij tego tu nie róbmy, jak na razie 4 głosy widzę za wyciszeniam (archeo, Sac, Jagoda i ja) przeciw chyba tylko OldWit...
dobra ta statystyka, jak nie to poprawcie - wniosek - zalecane cięcie, jeszcze tylko reszta forumowych szamanow musi sie pewnie wypowiedzieć...
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#28
OldWit - na temacie "Sprzeciw! EI 12.10.2006" poddałem pewien pomysł walki o wizerunek. Moim zdaniem lepszy.

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:21 ]
OldWit napisał(a):Strach przed jakimś ewentualnym skandalem międzynarodowym nie może być w tym przypadku przesłanką by nie podejmować żadnych działań....
Chyba żartujesz. Zwykle przyjmuje się dobro ogólne za nadrzędne...
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#29
Archeo, masz racje ponioslo mnie, już wycofałem post :-( , każdy z nas jest poruszony, gdyż to co staramy się budowa, prostować i nawiązywać - może się zawalić z powodu tekstu w EI, choć może nie do końca tak - raczej przez ludzi, którzy mają za nic EKSPLORACJĘ i POSZUKIWANIA - czyli padlinozerców z piszczałkami ... oj bardzo ostrożnie będę teraz wybierał miejsca do przechadzek ... i pomyślę kilka razy nim wbiję szpadel w ziemię ...
sac
#30
archeo napisał(a):Chyba żartujesz. Zwykle przyjmuje się dobro ogólne za nadrzędne...

Nie - nie żartuje. Nie ja napisałem o kościach w reklamówce – nie ja wieszcze, że rosyjski ambasador przeczyta nasze forum i oskarży nas – Polaków o genetyczną nienawiść do rosjan (szczególnie nie żyjących).

Myślę, że potępienie profanacji było by bardziej na miejscu niż jak ktoś wcześniej powiedział: cenzurowanie, milczenie i chodzenie w zaparte...

OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości