Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekshumacja
#31
i dodaj do tego - tępienie zachowań godnych hien cmantarnych i zgłaszanie tych przestępstw odpowiednim władzom...
a nie upublicznianie wiedzy na forum publicznym jak to potrafimy (nie)poszanować cudze groby :evil:
a zważywszy, ze wszyscy (prawie) poszukiwacze działaja nielegalnie to opinia/łatka jaka zostanie nam przyklejona jest łatwa do przewidzenia...
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#32
kelek napisał(a):a nie upublicznianie wiedzy na forum publicznym jak to potrafimy poszanować cudze groby

Zdaje mi się, że informację tą ujawnili dziennikarze EI w swym artykule nie Ja...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#33
OldWit. ZAsadniczo masz rację. Jednak należy uderzyć się w piersi i powiedzieć: - tak to my Polacy (i także my poszukiwacze) sprofanowaliśmy gób żołnierzy rosyjskich! Tak to wśród nas znaleźć można tego rodzaju ludzi! Nie pochwalamy tego ale przyznajemy się do tego.
Natomiast dytansowanie się będzie mniej słyszane. Wiadomo pomyśleć można: - Polacy zrobili źle i teraz chcą się wyślizgać zrzucając winę na anonimowych degeneratów.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#34
zgadza się - nie piszę przecież że to Ty...
tylko chodzi mi o to , co już ktoś wcześniej napisał - że jedna taka informacjia i do tego jesczze w piśmie typi EI (bez urazy) może być niezauważona, lub pominięta milczeniem, a wszelkie dalsze rozdmuchiwanie tej sprawy (i tu mam tez na myśli sprzeciw) może nam tylko zaszkodzić...
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#35
Jeśli już koniecznie trzeba pisać protest to tylko w formie " protestujemy przeciw łączeniu odnalezienia grobów żołnierzy rosyjskich ze środowiskiem eksploracyjnym. Jesteśmy przeciwni wszelkim praktykom zmierzającym do nieposznowania godności ludzkiej za życia i po śmierci". Amen
Bez wdeptywania w torebki.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#36
archeo napisał(a):Jednak należy uderzyć się w piersi i powiedzieć: - tak to my Polacy (i także my poszukiwacze) sprofanowaliśmy gób żołnierzy rosyjskich! Tak to wśród nas znaleźć można tego rodzaju ludzi! Nie pochwalamy tego ale przyznajemy się do tego.

Skąd ta maniera, żeby akt wandalizmu, głupoty, chamstwa itd. rozpatrywać na poziomie narodów? Jakie bicie się w piersi ? Idiota poszedł do lasu kopać – znalazł amunicję i kości – sumienie podpowiedziało mu, że należy je włożyć do reklamówki i walnąć browara – Być może rodzice nie powiedzieli mu, że ludzi – nawet po śmierci należy szanować – że trzeba dbać o cmentarze, palić świeczki, sprzątać liście... Ale co ma do tego fakt, że jesteśmy Polakami? Uważasz, że gdzie indziej się takie rzeczy nie zdarzają?

W ten właśnie sposób (taki jest mechanizm) tworzy się mit „Polaka – złodzieja samochodów” itd. – to jest błąd logiczny polegający na uogólnianiu.

Powinniśmy napiętnować tego typu zachowania. Powinniśmy tłumaczyć, że poszukiwacze to nie kolesie walący browar w towarzystwie ludzkich kości...

W ten właśnie sposób tworzy się mit „Polaka – złodzieja samochodów” itd. – to jest błąd logiczny polegający na uogólnianiu.

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:52 ]
archeo napisał(a):Jeśli już koniecznie trzeba pisać protest to tylko w formie " protestujemy przeciw łączeniu odnalezienia grobów żołnierzy rosyjskich ze środowiskiem eksploracyjnym. Jesteśmy przeciwni wszelkim praktykom zmierzającym do nieposznowania godności ludzkiej za życia i po śmierci". Amen
Bez wdeptywania w torebki.

Dlatego zaproponowałem dyskusję nad ewentualnym listem do redakcji - możemy ustalić treść wspólnie - nie wspominając o niesławnych reklamówkach...

Przekonujmy się - przemyślmy to...

Warto rozmawiać.
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#37
Wszystko zależy od skali i potrzeby. Rozmawiamu przecież o potencjalnym zagrożeniu międzynarodowym. Oczywiście, że wstrętne rzeczy są wszędzie. Podobne zapewne miały niejednokrotnie miejsce we wszystkich krajach Europy. I co z tego? W polityce stosuje się potrzebne argumenty a nie koniecznie prawdę.
Przykładem ostatnia napaść na rabina. Niby incydent, niby wykonany przez głupka i co z tego skoro o polskim antysemityzmie rozmawiała cała Europa!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#38
archeo napisał(a):Przykładem ostatnia napaść na rabina. Niby incydent, niby wykonany przez głupka i co z tego skoro o polskim antysemityzmie rozmawiała cała Europa!

Na szczęście sam Rabi powiedział, że był to incydent ... Mądrzy ludzie wiedzą gdzie jest granica rozsądku... A ci którzy szukają niezdrowych sensacji, robią szum wystawiają na szwank swoje dobre imię – narażają się na śmieszność.
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#39
Tak tylko czy wiedza o słowach rabina jest równie powszechna jak o jego pobiciu. Co utkwiło w pamięci? Dlaczego Kaczyńskiego na forum europejskim pytają o antysemityzm? Wiadomo nie jest to jedyna przyczyna ale czy nie jedna z kilku?
Krótko mówiąc fakt o którym mówimy może być użyty w szerszym kontekście mimo, iż go nie dotyczy. Wszystko zależy od woli tego kto ma ten argument w swym arsenale. Czasem nawet przypadkowo może być problem. Weźmy naszą gazetę Fakt. Zapewne jest wiele rosyjskich odpowiedników. Dla nich takie zdarzenie to manna z nieba. Przeczyta parę milionów Rosjan i niezbyt ciepło pomyślą o nas. Co z tego, że potem ktoś to wyjaśni, przecież wyjaśnienie i tak nie dotrze do większości adresatów.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#40
Zgadzam się, że zawsze jest prawdopodobieństwo, że takowy scenariusz się zrealizuje...

Wszystko się może zdarzyć. Myślę jednak, że tak się może stać nawet bez naszego głosu. Przecież komunikat już się pojawił. A nasz przekaz byłby przecież potępieniem i odcięciem się od takich zachowań...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#41
Jako że nie jesteśmy jeszcze zorganizowani, sądzę że większe wrażenie może przynieść prtotest wielu jednostek niż niesformalizowanej grupy. Więc każdy jeśli ma taką ochotę - pisze do EI lub gdzie tylko uważa za stosowne. w sprawie usuwania postów jestem za likwidacją tych , które mogą w jakiś negatywny sposób wpłynąć na postrzeganie całego zagadnienia przez postronnego czytelnika, oraz wprowadzać szczegóły niepotrzebnie opublikowane (w porozumieniu z Archeo - wie co wolno a czego ni powinno się pisać ). Niestety ma racje - nie wszystko można opisać. Mimo wszystko powinien pozostać temat protestu założony przez OldWita (po modyfikacjach) by zaznaczyć że jesteśmy przeciwni tego typu zwyrodnieniom i tyle. bardzo dobrze że wywiązała się taka dyskusja - myślę że dała dużo do myślenia. Argumenty Archeo są bardzo ważne - gdyż ukazują nam opinie kogoś kto faktycznie będzie nas oceniał ....
Sac
ps. może przed usunięciem - Jagoda zapisz całość debaty ..... ?
[/center]
#42
jeszcze raz porannie w tym temacie..
OldWit - co do Twoich słów o słuszności protestu przeciw szkalowaniu dobrego imienia poszukiwaczy przez paru przestepców...
nie wiem czy słuszne jest wypowieadanie się w imieniu całego środowiska, wszak jakąkolwiek próbę organizowania się na terenie Łodzi czynimy właśnie przez to forum, a jakby na siebie nie spojrzeć, wydaje mi się że jeszcze nie jesteśmy reprezentatywną grupą dla wszystkich eksploratorów - jak znam życie to ludzie którzy sa na forum to tylko jakiś nikły % liczby która faktycznie sie tym tematem interesuje..
daltego nie zgadzam się na podejmowanie jakiejkolwiek akcji "zorganizowanego protestu"

co do samego potępienia takich zachowań
oczywiście jestem za!
i to nie tylko za tym aby ścigać, łapać i karać takich przestępców, potepiać i alienować w srodowisku, ale w 100% się zgadzam też z tym co napisał Sac - wydaje mi się że lepiej będzie tu wyglądał protest wysłany od prywatnej osoby, a im więcej takich osób wyśle tym lepiej

jakakolwiek organizacja łódzkich eksploratorów dopiero się rodzi, po rozmowie n/t temat z grupą z Piotrkowa mogę tylko przekazać Wam, że koledzy z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Piotrkowskiej (bo tak się nazywa ich stowarzyszenie) stwierdzili, że nam będzie dużo łatwiej coś takiego zorganizować - mamy pomoc fachowa, mamy łatwy dostęp do informacji jak należy postępować i mamy przychylność mediów (ukłony dla stelli :mrgreen: )

dlatego nie popełnijmy błedów które mogłyby budowę takiej organizacji zdusić w zarodku, np. poprzez wywolanie niechęci władz do nas czy jakiegoś skandalu na szerszą skalę..
dlatego nie podoba mi się ten pomysł na zorganizowaną kacje protestacyjną - uważam że na coś takiego jest jeszcze za wcześnie, a że sam protest jest zasadny to powtórzę - potest wielu przywatnych osób ..
za to uważam że jak najbardziej słuszne jest w tym momencie organizowanie takich akcji jak ta w WIączyniu - to nie tylko daje nam dobre PR, co w znacznie lepszy sposób scementuje tą "przyzwoitą" część naszego środowiska...
hough :!:
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#43
Z ostatniej chwili, z dobrze poinformowanych żródeł wiem, że policji udało się sporządzić portrety pamięciowe sprawców (ktoś ich widział przy kopaniu).
Pozdr MJ
#44
kelek napisał(a):wydaje mi się że lepiej będzie tu wyglądał protest wysłany od prywatnej osoby, a im więcej takich osób wyśle tym lepiej

Okey – być może rzeczywiście będzie to miało lepszy efekt...

Pozdrawiam
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#45
Nio nareście dobre wieści.....mam nadzieje ze ich dorwią....


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości