To forum używa Cookies
Forum tworzy Cookies by przechować informację o Twojej aktywności, gdy jesteś zarejestrowany i o Twojej ostatniej wizycie, jeśli jesteś gościem. Cookies są małymi, plikami tekstowymi, które są zapisywane na Twoim komputerze. Cookies tworzone przez to forum są wykorzystywane jedynie tutaj. Cookies śledzą również tematy które przeglądasz i zapisują kiedy ostatnio je przeglądałeś. Prosimy, o zaakceptowanie lub odrzucenie zapisywania Cookies.

Cookie będzie przechowywany niezależnie od wyboru, tak abyś nie był o to pytany ponownie. Będziesz mógł zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w każdym momencie, używając linku w stopce.

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekshumacja
12-10-2006, 23:48

zestawianie samej sprawy Katynia i tych mogił może nie jest uprawnione, ale kwestia - jakby nie patrzeć nieposzanowania (mówiąc bardzo delikatnie) zwłok przez kogoś jak wypłynie na zewnatrz to smrodu narobi więcej niż nam jest to potrzeba - i zapewnie może poważnie zaszkodzić...
dlatego tez jestem za ocenzuroawniem tych watków i nie podejmowaniem akcji prostującej do redakcji EI...
jakby nie patrzeć my tez działamy ( w znakomitej wiekszości) jako poszukiwacze nielegalnie...
nam to tez może zaszkodzić ! :!:

[ Dodano: 12 Październik 2006, 23:52 ]
na forum GW nie mamy wpływu -ale może można tam edytowac posty, tak więc musi to załatwić sam autor postu

wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-10-2006, 23:55

kelek napisał(a):Jagoda - nie tylko - same artykuły prasowe nic o tym nie mówia, ale np. nasz protest jaki miałby by być skierowawany do EI juz tak...
co zatem z wątkiem Sprzeciw?

Cytuje za EI z 12.10.2006

Tytuł. „Porzucili szczątki rosyjskich żołnierzy”

I jeszcze raz:

Poszukiwacze militariów natknęli się w lesie w okolicach Nowosolnej na szczątki żołnierzy rosyjskich z I wojny światowej. Zabrali interesujące ich rzeczy, a ludzkie kości porzucili w reklamówce razem z... puszką po piwie.

Jak to ocenzurujecie?

Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-10-2006, 23:58

Faktycznie sprawę trzeba dobrze przemyśleć, bo po tym co archeolodzy znależli w lesie nie lubią nas (poszukiwaczy) wszyscy urzędnicy! A ludzie będą patrzeć z obrzydzeniem! Opowiem krótką historyjkę kiedyś mój kolega Janusz spotkał będąc w lesie na wykopkach Jarząbka. Ów Jarząbek powiedziałże też kopie pożycza sprzęt od jakiegoś kolegi ale póki co nic ciekawego nie trafił. Panowie wymienili się nr tel. Jakiś czas później będąc z Januszem na wykopkach skontaktowaliśmy się z owym Jarząbkiem. Jakież było nasze zdziwienie kiedy facio zaproponował nam rycie na cmentarzu!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: A my cóż w furę i w nogi!!
Powstaje pytanie czy facio rył na nekropoliach? Czy też myślał, że ludzie z wykrywkami ryją na nekropoliach? Tego nie wiem fakt faktem, że już mamy łatkę!!
Pozdr MJ
13-10-2006, 00:00

tego nie damy rady ocenzurować
ale zawsze można
po 1. zwalić na tani brukowiec i poszukiwanie sensacji przez nadgorliwego dziennikarza, a w środowisku iść w zaparte..
po2. Stella może porozumieć się z dziennikarzem z EI coby to w jakiś sposób to wyprostował...
szanse widzę marnie ale zawsze można spróbować..
(sorki Ksawery.... :-( )

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:04 ]
a po 3. tępić, tępić i jeszcze raz tępić bezczeszczenie zwłok - jest to przestępstwo, a zatem można z czystym sumieniem zgłaszać do odpowiednich organów - zaczynając oczywiście od policji i do Urzędu Wojewódzkiego (Referat do spraw dziedzictwa kulturowego i miejsc pamięci - czy jakoś tak)

13-10-2006, 00:05

eh... wycofuję to co napisałem ... zaczynam popadać w manię prześladowczą ...

Sac
13-10-2006, 00:06

powiem krótko i dosadnie grzebanie w g... powoduje tylko większy smród! Dajmy spokój sprostowaniu, a przede wszystkim tym zołnierzom!
Pozdr MJ
13-10-2006, 00:06

Sac zwracam honor. Pytanie nie potrzebne. Cóż wieczór mamy pełen emocji :oops:
Wszystkiego nie da się skreślić - poszło w świat. Ale jeden tekst może ujść uwadze. Każdy następny zwiększa ryzyko.
Samego mnie męczy żeby krzyczeć co tam się wyrabiało. Tylko jaki będzie tego efekt?

"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
13-10-2006, 00:07

od dzwięku trąb runęły mury Jerycha...

13-10-2006, 00:09

A zestawienie z Katyniem jest zrobione dla efektu - wiadomo najgłośniejsza sprawa. Natomiast ten eksces można wykorzystać przy każdych negocjacjach - pokazuje przecież barbarzyństwo. Można więc powiedzieć - o nas mówicie że nieucywilizowani ze wschodu a co z panami Lachami?!

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:12 ]
Sac jak koniecznie chcesz znać szczegóły to nie na Forum. OK? Stosujesz otwarte pytania z sugerowanymi odpowiedziami. Dla sprostowania skoro ma to być skasowane - "miejscówka" była duża, głęboka i bardzo zasobna.

"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
13-10-2006, 00:14

Ja się nie zgadzam – powinniśmy sprostować tą informacje – to leży w naszym żywotnym interesie...

Strach przed jakimś ewentualnym skandalem międzynarodowym nie może być w tym przypadku przesłanką by nie podejmować żadnych działań....

Jeśli jednak większość uważa, że brak działania jest lepszy to podporządkuje się i w imieniu forum nigdzie się wypowiadać nie będę....

Jeśli zaniedbamy sprawę naszego wizerunku to kiedyś się nam to, kolokwialnie mówiąc, beknie...

--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
13-10-2006, 00:14

Sac a może klijen cykilcznie wracał na miejscówkę a kości powkładałw reklamówkę co by mu się nie walały w dołku? Z rozomwy z Panią archeolog z WUOZ pamiętam jeszcze, że opowiadała jak pojechała na miejsce i spotkała jakąś miejscową kobietę, która powiedziała "aaa to pani w sprawie tej dziury co ona tu jest od zeszłego roku?"
Co do broni to wątpię by w planowej mogile pochowali zołnieży z orężem! Jest takie zdjęcie z oblenżenia twierdzy Przemyśl na którym widać setki powbijanych lufami w ziemię karabinów i podpis "karabiny znaczą miejsca pochówku poległych zołnierzy" także jeżeli nawet broń była to nie zakopana wraz z zołnierzami a wbita w ziemię jako oznaczenie mogiły.
Pozdr MJ
13-10-2006, 00:15

to jaka konkluzja?
sejmu robić nie bedziemy, a patrząc na Wiejską lepeij tego tu nie róbmy, jak na razie 4 głosy widzę za wyciszeniam (archeo, Sac, Jagoda i ja) przeciw chyba tylko OldWit...
dobra ta statystyka, jak nie to poprawcie - wniosek - zalecane cięcie, jeszcze tylko reszta forumowych szamanow musi sie pewnie wypowiedzieć...

13-10-2006, 00:16

OldWit - na temacie "Sprzeciw! EI 12.10.2006" poddałem pewien pomysł walki o wizerunek. Moim zdaniem lepszy.

[ Dodano: 13 Październik 2006, 00:21 ]
OldWit napisał(a):Strach przed jakimś ewentualnym skandalem międzynarodowym nie może być w tym przypadku przesłanką by nie podejmować żadnych działań....
Chyba żartujesz. Zwykle przyjmuje się dobro ogólne za nadrzędne...

Weyssenburger 1514 r.
13-10-2006, 00:29

Archeo, masz racje ponioslo mnie, już wycofałem post :-( , każdy z nas jest poruszony, gdyż to co staramy się budowa, prostować i nawiązywać - może się zawalić z powodu tekstu w EI, choć może nie do końca tak - raczej przez ludzi, którzy mają za nic EKSPLORACJĘ i POSZUKIWANIA - czyli padlinozerców z piszczałkami ... oj bardzo ostrożnie będę teraz wybierał miejsca do przechadzek ... i pomyślę kilka razy nim wbiję szpadel w ziemię ...
sac
13-10-2006, 00:29

archeo napisał(a):Chyba żartujesz. Zwykle przyjmuje się dobro ogólne za nadrzędne...

Nie - nie żartuje. Nie ja napisałem o kościach w reklamówce – nie ja wieszcze, że rosyjski ambasador przeczyta nasze forum i oskarży nas – Polaków o genetyczną nienawiść do rosjan (szczególnie nie żyjących).

Myślę, że potępienie profanacji było by bardziej na miejscu niż jak ktoś wcześniej powiedział: cenzurowanie, milczenie i chodzenie w zaparte...

OldWit

--------------

Józef Beck (5.V.1939)
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości