Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Barwy Walki" Mieczysław Moczar
#1
Przy okazji ostatniego remontu u mnie w domu, w trakcie porządkowanie książek w biblioteczce znalazłem "Barwy Walki" i ze względu na brak innej lektury a doskwierający głód czytania postanowiłem ją przeczytać. Wielu z was zapewne krzywo na mnie popatrzy gdy przeczyta to że zacząłem wertować ten utwór. Powiem tak - pomijając totalną komunistyczną propagandę (cóż zrobić takie czasy i taki autor ;-) ) czyta się całkiem przyjemnie. Jestem już w połowie i zamierzam to skończyć. Przy okazji wertuję internet w poszukiwaniu ekranizacji filmowej która podobno jest lepsza od ksiązki.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Mietek Moczar – czyly tow. Mietek ... temat rzeka

Dr K. Lesiakowski napisał książkę o tow. Mietku – jeśli chcesz pogłębić wiedze to przeczytaj
;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
Cytat:Wielu z was zapewne krzywo na mnie popatrzy gdy przeczyta to że zacząłem wertować ten utwór.
Ja napewno nie. Proza socjalistyczna to jest to !!! Zwłaszcza socjalistyczna fantastyka. Polecam "Zagubiona przyszłość" Borunia i Trepki...
Odpowiedz
#4
O ile dobrze pamiętam ze spędów szkolnych do kina, to w ekranizacji wybitnej powieści ;-) główną rolę grał Wojciech Siemion. I dało się to oglądać :!:
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#5
No właśnie. Słyszałem że to jeden z lepszych filmów wojennych tamtej epoki... niestety nie dane mi jest go znaleźć bo w naszej kochanej TVP raczej juz go nie obejrzę Undecided



PS: Andy - dostałeś mapkę na maila ? (tydzień temu.... :-P albo i więcej)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Książka napisana przez pewnego znanego pisarza i..mniej znanego kapusia, który przebył długą drogę-od Ak do wtyczki w V komendzie WiN-Mariana Reniaka..
Warto poczytać- nie wierząc praktycznie w nic ;-)
Odnośnie epizodów lepsze są pozycje quasihistoryczne H. Piecucha z serii Tajna historia Polski.. :mrgreen:
:::Bez ciemności nie ma snów:::
Odpowiedz
#7
To też - a może przede wszystkim ...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#8
Panowie, przecież rozmawiamy o fantastyce "nie naukowej" :cwaniak: .
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#9
,,Fantastyka naukowa'' :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Moczar">http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Moczar</a><!-- m -->

Mnie - podczas Alertu ZHP - we wczesnych latach ,,sixtees'' autochtoni z Retkini kwitowali go krotko - BANDZIOR Z KAROLEWA .

ok333 :zly:

[ Dodano: 7 Grudzień 2006, 22:36 ]
Na lubelszczyznie mial rownego qumpla - ,,cienia'' Kowalskiego .W AL ,ktorej byl twoca. W I Brygadzie , 6-tej kompanii. Wlasnie dzisiaj ,,lecial'' na TV Polonia dokument o nim i o ,,Wilkach'' 15pp AK.Szkoda ,ze pozno wlaczylem.
Odpowiedz
#10
(15-10-2006, 02:02)gunship napisał(a): Przy okazji ostatniego remontu u mnie w domu, w trakcie porządkowanie książek w biblioteczce znalazłem "Barwy Walki" i ze względu na brak innej lektury a doskwierający głód czytania postanowiłem ją przeczytać. Wielu z was zapewne krzywo na mnie popatrzy gdy przeczyta to że zacząłem wertować ten utwór. Powiem tak - pomijając totalną komunistyczną propagandę (cóż zrobić takie czasy i taki autor  ;-) ) czyta się całkiem przyjemnie. Jestem już w połowie i zamierzam to skończyć. Przy okazji wertuję internet w poszukiwaniu ekranizacji filmowej która podobno jest lepsza od ksiązki.

Film widziałem, książki nie czytałem.

Mieczysław Moczar pseudo "jaja kobyły". Pseudonim wymieniany osobiście przez niego za każdym razem gdy wygłaszał mowy podczas czasów komunistycznych.

Natomiast w filmie jest znakomity monolog - dowcip Siemiona o gotowaniu grzybów.
Odpowiedz
#11
Film zawsze był na Chomiku.
Adler.
Odpowiedz
#12
Ten bandyta ,moczar, nigdy słowa prawdy nie powiedział więc komu ukradł książkę. jak lubicie takie klimaty polecam Kapitan Paweł też o komunistach lecz trochę więcej faktów historycznych.
Odpowiedz
#13
(03-01-2018, 19:45)Krzroj napisał(a): Ten bandyta ,moczar, nigdy słowa prawdy nie powiedział więc komu ukradł książkę. jak lubicie takie klimaty polecam Kapitan Paweł też o komunistach lecz trochę więcej faktów historycznych.

Jeżeli koledzy sięgną do roku 1968 to wtedy studenci nagrali fenomenalną parodię przemówienia Gomółki o ówczesnych czasach. Oczywiście w przemówieniu pojawił się również Moczar, cytuję z pamięci: "odbyło się wykonanie symfonii napałki w wykonaniu zespołu The Moczart's Boys". NAPAŁKI razem napisane świadomie. Nagranie oczywiście na magnetofonie szpulowym. Chodziło później po ludziach a studenci siedzieli w więzieniach.

Przez Kępy i Moczary, z Gomółką w plecaku i Kruczkiem przy nodze i ileś tam jeszcze postaci dalej. A to właśnie była władza naszej komunistyczne ojczyzny.

Żeby nie było tak poważnie to wspomnę, że to był okres wiekopomnych nagrań chodzących po ludziach. Między innymi Daniel Olbrychski deklamował wspaniałą polszczyzną "XIII Księgę Pana Tadeusza". Wszystko rozchodziło się wyłącznie w obiegu prywatnym.
Odpowiedz
#14
Czy ktoś wie jak przełożyć nagranie ze szpuli na cyfrę?
Odpowiedz
#15
Chodzi ci o nagrania magnetofonowe czy magnetowidowe VHS? A czym dysponujesz? Jeżeli masz magnetofon szpulowy z wyjściem na słuchawki, robisz przejściówkę i podłączasz dyktafon na nagrywanie. Jeżeli masz starszy komp z kartą dźwiękową z wejściem liniowym, wtedy nagrywasz na kompa. W sprzedaży są układy do kopiowania VHS na płytę CD lub kompa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości