Łódzkie Forum Eksploracyjne

Pełna wersja: Rutus-produkty, opinie , pytania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
w nosie mam licznik kolego
Witam

Zamiast się przekrzykiwać, powiedzcie lepiej, czy ktoś ma jakieś konkrety na temat Optimy, zwłaszcza jej szybkości i zdolności radzenia sobie w zaśmieconym terenie.

Pozdrawiam
torp
Mam Optimkę z pierwszego rzutu, przesiadłem się z Argo.
Jest to szybki detektor nie przymula się.
W zaśmieconym terenie na standardowej cewce radzi sobie średnio, trzeba zjeżdżać z czułości żeby coś znaleźć ale jak założę CC to jest przyzwoicie.
Ogólnie polubiłem Optimę wreszcie nie muszę kopać metrowych dołów za jakimś złomem a z warstwy ornej pięknie wszystko sygnalizuje.
Ale to jest tylko moje zdanie Smile
Dzięki krzysiek1 za jakiekolwiek info, bo wciąż bardzo mało w sieci na temat tego wykrywacza. Trudno się dziwić - toż to nowa nowość.
A pytam o radzenie sobie na zaśmieconych terenach, bo troszkę zawiodłem się na Proximie. Sporo miałem miejscówek na śmieciowiskach i niestety tam nie dawała rady, choć w innych miejscach potrafiła zaskoczyć.

krzysiek a może mógłbyś zrobić taki teścik na recovery speed i wrzucić na tuba.

Pozdrawiam

torp
Wjedź do mnie i sobie przetestujesz Smile
Dzięki za propozycję Krzysiek. Póki co trochę mało czasu i parę spraw osobistych nie pozwala na wyjazdy.

A wracając do tematu, to pytam o szybkość reakcji i maskowanie na żelazo, bo Proxa na czystym terenie była super, ale już wśród żelaztwa bywało różnie.

Krzysiek - jeśli przyszłyby ci do głowy jakieś nowe wątki albo obserwację ws Optimy, pisz śmiało, zawsze warto podyskutować.

Pozdrawiam
No to powiem tak.
Moim marzeniem od ok pół roku był XP Goldmax..... Ale doszedłem do wniosku że poco mi dwa detektory o zbliżonych możliwościach. Więc mój cel stał się bardziej nieosiągalny w tym momencie a jest nim XP D... .
No proszę co za zbieg okoliczności

Ja hulam z Goldim, ale tym starszym bez powera. Dlatego pytałem o szybkość reakcji w trudnym terenie, bo nie wiem czy po doświadczeniach z Goldim nie byłbym rozczarowany.
A szukam czegoś szybkiego i coby na gwarancji jeszcze było.

Jednym zdaniem powiem tak:"Jak cię interesuje Goldi to wjedź do mnie i sobie przetestujesz" Smile

Pozdrawiam

resty

Gdyby Optima miała poziom głośności i charakterystykę dźwięków taką jak Garrett lub Teknetics to byłby super wykrywacz.
Do mnie mimo kilku podejść ten wykrywacz z takimi dźwiękami zupełnie nie przemawia.
W bardzo mocno zaśmieconym terenie z cewką DD zupełna porażka -po godzinie mordęgi prędziutko wrócił do auta na korzyść Garretta i Teknetisca które jednak dawały radę .
Egzemplarz który dostałem od Arka jest wyjątkowo cichy co może potwierdzić Krzysiek (jak byliśmy w Toruniu poustawiał wszystko jak u siebie a mimo to był zdecydowanie za cichy)

resty

Z dniem dzisiejszym Rutus ogłosił promocje zimową 2011/2012 na swoje detektory .
W dół idą wszystkie detektory o 150zł , ceny sond na razie bez zmian.
Promocja potrwa do odwołania jej przez producenta.
Ciekawe czy w tym sezonie inne firmy też pójdą wzorem Rutusa w kierunku sezonowych obniżek? Smile

resty

Rutus ogłosił zakończenie promocji zimowej Sad
Ceny argo i optimy wróciły do poziomu z przed promocji , natomiast nowa cena proximy to 1550zł
używam Optimy i nie zgodzę się że nie radzi sobie w zaśmieconym terenie, nie uważam również że jej dźwięki są irytujące albo kiepskie, co kto lubi mi pasuje ten wykrywacz i nie mam zamiaru go zmieniać puki co. cewkę mam standardową a dzisiaj kopnęła Boratynkę z ok 30 cm więc słabo nie jest moim zdaniem. kwestia ustawień i śmieci wyeliminowane. ja chodze na dynamiku, dyskryminacja na 40 a czulosc 35-40 zalezy od terenu. reszta jak w instrukcji.
piona
pikachu

resty

Kolego pikachu zobacz datę postów Smile : 2011rok
Też chodzę ponownie z Optimą ale już z nowszą wersją i jest ok.
Posty były pisane gdy optima dopiero wchodziła na rynek ale do dziś producent pousuwał niedociągnięcia.
Sygnalizowane w poprzednich wpisach problemy można już włożyć miedzy karty historii
A nie wiesz Resty czasem czy Rutus coś nowego nie wymyślił?

resty

Ostatnia modyfikacja dotyczyła wyglądu cewek 29 cm, no i była zmiana adresu firmy czyli przeprowadzka.
Na tą chwilę tyle wiem.
Stron: 1 2